Pozor

POZOR: Podvodníci sa snažia priživiť na obetiach výbuchu v Prešove. Majú vlastné účty

Slovensko dnes zasiahla ďalšia strašná tragédia. Stovky ľudí sa po výbuchu plynu v bytovke v Prešove tesne pred Vianocami ocitli bez domova.

Slovensko dnes zasiahla ďalšia strašná tragédia. Stovky ľudí sa po výbuchu plynu v bytovke v Prešove ocitli bez miesta na prespanie, no hlavne bez vlastného domova. Tesne pred Vianocami je to situácia, ktorá dokáže rozcítiť nejedného z nás.

Bohužiaľ, tragickú situáciu, ktorá si vyžiadala aj niekoľko životov nič netušiacich ľudí, sa snažia využiť podvodníci, ktorí na Facebooku zverejňujú účty, ktoré nepatria mestu Prešov a ani žiadnej inej oficiálnej organizácii. Je takmer isté, že niekoľko ľudí už na takéto účty prostriedky poslalo, o akú sumu a ani o koľko takýchto ľudí ide však nevieme. Tieto peniaze sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nevyužijú na pomoc obetiam.

Mesto Prešov momentálne pracuje na vytvorení transparentného účtu. Momentálne takýto účet síce neexistuje, využiť však môžete oficiálny účet (zatiaľ netransparentný) vytvorený mestom Prešov, ktorý bude využitý práve na pomoc obetiam a na nič iné. Mesto Primátorka mesta Prešov na svojej facebookovej stránke zverejnila, že k 22:00 bolo na účte vyše 47 tisíc eur.

TIP REDAKCIE
Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu

Informácie o účte

Všetky informácie o účte môžete nájsť priamo na webe mesta Prešov. Presné číslo nájdete na tomto odkaze. Dávajte si však pozor, aby ste v transakcii uviedli aj variabilný symbol, ktorý je 6122019, teda dátum, počas ktorého došlo k tragédii.

Mesto Prešov zriadilo linku krízového centra 051 3100 101. Linka je určená pre ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi v súvislosti s výbuchom plynu na Mukačevskej ulici.

Na falošné účty prostredníctvom facebookovej stránky Hoaxy a podvody upozornila aj Polícia SR.

Total
194
Zdieľaní
Total
194
Zdieľať