Xiaomi vraj testuje 120 Hz AMOLED displej pre budúcoročnú vlajkovú loď

Ak sú tieto informácie pravdivé, budúcoročná vlajková loď od Xiaomi by priamo konkurovala modelom ako ROG Phone 2 či Razer Phone 2.

Tohtoročné vlajkové lode od Xiaomi sú vybavené naozaj parádnymi, no stále “len” 60 Hz displejmi. Ako ale píše web fonearena.com, práve toto sa v budúcnosti, konkrétne už budúci rok, môže zmeniť.

Vyzerá to, že Xiaomi bude chcieť ostatným značkám konkurovať aj v oblasti displeja, konkrétne vo výške obnovovacej frekvencie. Podľa informácií z Číny a vyššie uvedeného zdroja totiž čínsky výrobca už pracuje na vlastnom 120 Hz AMOLED displeji, ktorý by mohol debutovať už budúci rok na jednej z vlajkových lodí.

Na snímkach nižšie môžete vidieť možnosť voľby obnovovacej frekvencie, ktorá je (bude) podľa všetkého dostupná v nastaveniach pripravovaného MIUI.

Zdroj: xda-developers.com (via fonearena.com)

Ak sú tieto informácie pravdivé, budúcoročná vlajková loď značky Xiaomi by priamo konkurovala modelom ako ROG Phone 2, Razer Phone 2 či práve vyvíjanému OnePlus 8.

Zatiaľ však nie je jasné, ktorá vlajková loď sa bude 120 Hz displejom pýšiť. Špekulácie síce často spomínajú Mi MIX 4, avšak pravda môže byť niekde úplne inde. Oficiálne informácie by k nám mali doputovať v priebehu nasledujúcich mesiacov.