MIUI 11 prináša veľkú zmenu: Majitelia Xiaomi zariadení na toto čakali poriadne dlho

Nová verzia používateľského rozhrania MIUI prináša vytúženú funkciu.

5
Mi note 10
Foto: Xiaomi

„Na dobré veci sa oplatí počkať“. Aj tak by sa dala opísať funkcia, ktorú momentálne pripravuje obľúbený čínsky výrobca, Xiaomi. V novej verzii používateľského rozhrania, MIUI 11, totiž po novom nájdete možnosť schovať aplikácie do jedného miesta – tzv. App Drawer.

Xiaomi doteraz zobrazoval všetky nainštalované aplikácie tak, ako Apple. Keď ste si nejakú nainštalovali, zobrazila sa na ploche, kvôli čomu telefón na pohľad vyzeral prepchane. Pochopiteľne, internet je plný rôznych vylepšení, ktoré vám umožňujú aplikácie schovať, v základnom nastavení tam však táto funkcia chýbala.

Výrobca však vypočul nespokojných zákazníkov a do MIUI 11 integruje aj takúto funkciu. Vyplýva to z informácií, ktoré spoločnosť zverejnila na čínskej sociálnej sieti Weibo. Na výber budete mať samozrejme aj klasický režim, ktorý všetky aplikácie zobrazí na ploche.

Zatiaľ len v Číne, v Európe už čoskoro

K obrazovke nainštalovaných aplikácií sa dostanete jednoduchým potiahnutím po displeji smerom hore. V prvom riadku budú podobne ako na Samsung a ďalších zariadeniach zobrazené najpoužívanejšie aplikácie, nižšie nájdete zvyšok.

Novú funkcionalitu momentálne získavajú používatelia v Číne. Globálna (stabilná) ROM pre Európu, resp. medzinárodný trh ju zatiaľ síce nemá, no dlho by to už po úspešnom otestovaní trvať nemalo. Keď sa tak stane, budeme vás informovať.

Používate Xiaomi zariadenie? Páči sa vám „novinka,“ ktorú v Xiaomi pripravili? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Využijete novú funkciu?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...