OnePlus 7 a 7 Pro získavajú veľkú aktualizáciu na Android 10!

OxygenOS 10.

3
oneplus 7 pro
Ilustr. foto: OnePlus 7 Pro

Používatelia najnovších vlajkových lodí z dielne spoločnosti OnePlus si môžu vychutnávať operačný systém Android 10 medzi prvými. Nový systém bol až do týchto chvíľ dostupný v beta verzii.

Vývojári OnePlus pripravili dve beta verzie OS Android 10, na ktorých stojí užívateľské prostredie výrobcom pomenované ako OxygenOS. Teraz na svojom fóre výrobca informuje, že zariadenia OnePlus 7 a 7 Pro získavajú Android 10 v stabilnej a teda plnohodnotnej podobe.

Výrobca pripomína, že doručovanie aktualizácie prebieha po etapách. Zo začiatku dostane aktualizáciu len menšia skupina zariadení. Ak sa pri inštalácii nevyskytnú neočakávané problémy či významné chyby, update bude výrobca následne distribuovať v širšom meradle.

V každom prípade by mal dostať aktualizáciu na OxygenOS 10 každý vlastník uvedených modelov, a to už v najbližších dňoch, resp. prvých týždňoch od ohlásenia. Vlajkové lode od OnePlus patria medzi vôbec prvé, ktoré takúto aktualizáciu získavajú. Na čele je samozrejme rad smartfónov Google Pixel.

android 10
OnePlus 7 Pro

Čo sa týka hlavnej konkurencie, Huawei P30P30 Pro dostanú EMUI 10 s OS Android 10 najneskôr v priebehu novembra. Mate 20 Pro v decembri. Najnovšie vlajkové lode Mate 30 a Mate 30 Pro sú operačným systémom Android 10 vybavené už od výroby – len bez Google aplikácií.

Samsung o pripravovaných aktualizáciách pre rodiny Note10 a Galaxy S10 zatiaľ veľa nepovedal. Podľa dostupných informácií dorazí najnovšia verzia operačného systému Android spolu s užívateľským prostredím OneUI 2.0.

Beta program by sa mal otvoriť v októbri, stabilná zostava bude snáď prístupná do konca tohto roka. Ku koncu aktuálneho roka dostane aktualizáciu aj Nokia 9, Nokia 8.1 a Nokia 7.1. HMD Global aktualizuje celkovo 17 zariadení z portfólia značky Nokia.

O ďalších aktualizáciách budeme priebežne informovať.