Uber Comfort: V Bratislave je dostupný pohodlnejší spôsob prepravy

Vozidlá vyššej triedy.

2
uber
FOTO: The Ostic Group

Spoločnosť Uber spustila v našom hlavnom meste novú službu Uber Comfort. Ako názov napovedá, ide o pohodlnejší spôsob prepravy pre náročnejších zákazníkov. 

Uber Comfort prináša viaceré vylepšenia každodennej jazdy a bol navrhnutý pre cestujúcich, ktorí si chcú dopriať trochu viac pohodlia. Novú službu ocenia zákazníci, ktorí si chcú napríklad vystrieť nohy, počas prepravy preferujú ticho a pokoj alebo sa chcú zviesť pohodlnejšie vozidlom vyššej triedy.

  • Preferencie cestujúceho: Cestujúci si budú môcť vopred vyžiadať svoju preferovanú teplotu a tiež informovať vodiča, že uprednostňujú tichú a pokojnú jazdu, aby si svoju cestu užili v absolútnom pohodlí.
  • Novšie, priestrannejšie vozidlá: Každý sa teraz môže odviezť pohodlne vozidlom, ktorého model a výroba spĺňa konzistentné štandardy. Pri Uber Comfort ide o vozidlá vyššej triedy ako napríklad Škoda Superb, Opel Insignia, Hyundai IONIQ alebo Peugeot 508.
  • Extra priestor na nohy: Jazdy cez Uber Comfort budú spĺňať požiadavky na minimálny priestor na nohy, takže si cestujúci užijú viac pohodlia, keď si ich budú môcť vystrieť.

Vyšší štandard služby Uber Comfort budú môcť poskytovať len tí vodiči, ktorí odjazdili minimálne 250 jázd a ich hodnotenie musí mať aspoň 4,9 z 5 hviezd. Samozrejmosťou je vozidlo vyššej triedy.

Uber neinformuje o cenách novej služby, je však asi zrejmé, že bude drahšia ako bežná jazda. Stále by však mala spadať do kategórie dostupnejšej osobnej prepravy.

Preprava vozidlami vyššej triedy v podaní služby Uber už bola v Bratislave dostupná. V priebehu júna 2017 spustila spoločnosť službu UberSELECT. Zákazníci sa mohli nechať zviesť vozidlami Volkswagen Passat, Škoda Superb, ale aj modelmi Volvo XC90, Mercedes-Benz E či BMW X6.

V marci roku 2018 však Uber na Slovensku dočasne pozastavil prevádzku a spolu s ňou aj všetky dostupné služby. Uber sa na slovenský trh vrátil koncom apríla tohto roka, čo mu umožnili zmeny v legislatíve.