AKTUÁLNE: Uber sa vracia na Slovensko! Začal oslovovať bývalých šoférov

Vyzerá to tak, že Uber sa po dlhšej dobe opäť vráti na Slovensko. Vyplýva to z informácií facebookovej stránky Stretnutia nespokojných vodičov Bolt.

Vyzerá to tak, že Uber sa po dlhšej dobe opäť vráti na Slovensko. Vyplýva to z informácií facebookovej stránky Stretnutia nespokojných vodičov Bolt. Stránka zdieľala screenshoty z mailu, v ktorom Uber pozýva vodičov späť do služby.

Pomôž nám dať Bratislavu opäť do pohybu,“ začína email určený šoférom, ktorí už pre Uber pracovali. „Ahoj, máme pre teba výbornú správu. Nedávne legislatívne zmeny otvorili cestu k návratu Uberu späť do Bratislavy,“ píše sa v správe. Ide o rovnaké legislatívne zmeny, ktoré spravili vrásky na čele konkurenčnému Boltu (Taxify).

Nové pravidlá

Od 1. apríla totiž platia nové pravidlá, ktoré skutočne otvorili dvere službám ako Uber. Šoféri, ktorí chcú pracovať pre Uber či inú podobnú službu musia spĺňať dve podmienky. Musia byť registrovaní ako vodiči vozidla taxislužby a musia mať koncesiu, resp. pracovať pre niekoho, kto koncesiu má. Zároveň si musia zapísať svoje vozidlo ako vozidlo taxislužby v koncesii. Šoféri si taktiež musia vybaviť doklad o psychickej a zdravotnej spôsobilosti.

Tí, ktorí majú záujem a pre Uber už šoférovali by mali v aplikácii vyplniť všetky potrebné údaje, resp. nahrať do nej potrebné dokumenty. Ak máte záujem, no pre Uber ste ešte nejazdili, budete potrebovať pozvánku. Pár sa ich rozdáva práve na spomínanej facebookovej stránke.

Uber láka aj na prepitné či čet so zákazníkmi

Uber má pre Slovákov pripravenú aj vynovenú aplikáciu, ktorú ocenia nielen zákazníci, ale aj šoféri. Pribudnúť by mala možnosť šoféra oceniť nielen piatimi hviezdičkami, ale aj prepitným. Nové by mali byť aj ceny, anonymizácia telefónneho čísla, čet s cestujúcimi priamo cez aplikáciu a ďalšie funkcie.

Kedy presne dôjde k spusteniu Uberu v Bratislave zatiaľ známe nie je. TECHBYTE už kontaktoval vedenie spoločnosti.