Tesla

Ako z iného storočia: Tesla Cybertruck má mať laserové stierače

Cybertruck nie je po chuti všetkým ľuďom, čo si uvedomuje aj Elon Musk. Aj napriek tomu ide o zaujímavý elektromobil, ktorému budeme radi venovať pozornosť.

Tesla so svojím novým modelom Cybertruck poriadne rozvírila vody. Kontroverzný displej, prezentácia, ktorá nevyšla podľa predstáv a šialený počet predobjednaných kusov. To všetko za 48 hodín od predstavenia.

Cybertruck nie je po chuti všetkým ľuďom, čo si uvedomuje aj Elon Musk. Aj napriek tomu ide o zaujímavý elektromobil, ktorému budeme radi venovať pozornosť. Hlavne kvôli tomu, že sa bude predávať od 39 000 dolárov (35 000 € bez DPH), čo z neho robí veľmi žiadaný artikel.

Z predstavenia bolo jasné, že Cybertruck nie je ani zďaleka hotový. Prototypu chýbali základné veci ako spätné zrkadlá či stierače. Práve stierače by sa vo finálnom prevedení nemuseli vôbec objaviť. Prekvapivý patent si všimol nemecký server WindowsUnited.

Patent rozoberá čistenie skiel vozidla laserom. Pozoruhodné je aj to, že tím Tesly by nechcel laserom čistiť len čelné sklo, ale aj iné časti elektromobilu, ako napríklad povrch objektívov či spätných zrkadiel.

Tesla chce tak raz a navždy zatriasť s konvenčnými stieračmi a nahradiť ich lasermi. Tie majú byť uložené v kapote vozidla. To, kde nakoniec budú a či tam vôbec budú je pochopiteľne otázkou vedenia automobilky.