Tesla Cybertruck

Automobilky sa môžu učiť. Tesla má cez 200 000 predobjednávok na Cybertruck

Elon Musk môže veselo otvárať šampanské. Americká automobilka Tesla má vraj na konte viac ako 200 000 predbežných objednávok na nový pick-up Cybertruck.

Elon Musk môže veselo otvárať šampanské. Americká automobilka Tesla má vraj na konte viac ako 200 000 predbežných objednávok na nový pick-up Cybertruck. K predstaveniu pritom došlo len pred pár dňami.

Za tak skvelým marketingovým úspechom stoja tri dôležité faktory. Prvým je unikátny sci-fi dizajn s minimalistickým nádychom, druhým takmer bezkonkurenčné kapacity pohonného systému a tretím značka Tesla, ktorá si postupom času vybudovala obrovskú základňu lojálnych fanúšikov.

O počte predobjednávok informoval web TechSpot.

Tesla Cybertruck rozdelil verejnosť na dva tábory. Zatiaľ, čo jedna odsudzovala až príliš futuristické prevedenie, druhá ho pre zmenu ospevovala. Jedno je však isté. Podobné prevedenie momentálne neponúka ani jeden výrobca z automobilového priemyslu.

Američania, medzi ktorými je kategória pick-up veľmi populárna, si štvorkolesovú novinku vedia zaobstarať už od 40 000 dolárov. Najlepšie vybavená verzia ponúka lepšiu akceleráciu ako športové auto Porsche 911 vrátane až 800-kilometrového dojazdu na jedno nabitie batérie.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Štvorkolka aj solárna strecha

Elon Musk počas víkendu navyše prezradil aj to, že potenciálni záujemcovia budú môcť siahnuť po výbave, ktorá má okrem iného zahŕňať elektrickú štvorkolku. Stačí ju iba jednoducho naložiť na korbu a pripojiť k prítomnému elektrickému výstupu, aby bola v prípade potreby k dispozícii.

Záujemcovia môžu za určitý príplatok rovnako siahnuť i po takzvanej solárnej streche. Keď tak niekto spraví, základný dojazd by mal počas jedného dňa porásť o približne 24 kilometrov. Tesla dokonca rozmýšľa aj nad vysúvacími solárnymi krídlami, vďaka ktorým pribudne 50 až 60 kilometrov. Zatiaľ sa ale bavíme iba o teórii.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať