AKTUÁLNE: Obrovský úspech Slovákov a Čechov. Beat Saber kupuje Facebook!

Ak ste o Beat Saber ešte nepočuli, ide o rytmickú hru vo virtuálnej realite, ktorú vyvinuli vo svojom štúdiu Beat Games Slováci Ján Ilavský, Vladimír Hrinčár a Čech Jaroslav Beck.

Ak ste o Beat Saber ešte nepočuli, ide o rytmickú hru vo virtuálnej realite, ktorú vyvinuli vo svojom štúdiu Beat Games Slováci Ján Ilavský, Vladimír Hrinčár a Čech Jaroslav Beck.

O vývoji hry sme písali ešte v januári 2018, kedy sa herné štúdio talentovaných tvorcov nazývalo Hyperbolic Magnetism. K premenovaniu na Beat Games došlo neskôr.

Magazín TechCrunch informuje, že sa vývojári pripoja k štúdiu Oculus Studios, no aj naďalej budú fungovať samostatne, vo svojom sídle v hlavnom meste Českej republiky, v Prahe.

Beat Saber je jednou z najúspešnejších a vysoko hodnotených hier pre virtuálnu realitu. Začiatkom tohto roka autori potvrdili, že sa im podarilo predať 1 milión kópií hry. Hra je v súčasnosti dostupná na platformách Steam, Oculus Store a PlayStation 4. Podpora pre tieto platformy bude aj naďalej pokračovať.

Hra tým pádom nebude exkluzívnym titulom dostupným len v Oculus Store štúdia Oculus Studios, ktoré vlastní Facebook. Hra sa v polovici tohto roka ocitla aj v americkej show Jimmyho Fallona, kde si ju zahrala Brie Larson (Captain Marvel).

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5
Beat Saber
Brie Larson a Jimmy Fallon

Autori do hry v priebehu leta pridali nový hudobný balíček so skladbami populárnej kapely Imagine Dragons, ktorý si môžu hráči dobrovoľne zakúpiť. Beat Saber je jednoduchou a zábavnou hrou, ktorá má asi najbližšie k celosvetovo známym titulom Fruit Ninja a Guitar Hero.

Hráč prostredníctvom dvoch ovládačov so senzormi ovláda virtuálne meče, ktorými ničí k nemu prichádzajúce objekty. Množstvo objektov a ich rýchlosť postupne stúpa na základe rytmu skladby, ktorá znie na popredí hry. Dynamiku zároveň vylepšujú prepracované vizuálne efekty. Ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

Oficiálna správa neuvádza, za akú sumu Facebook štúdio Beat Games prevzal. V každom prípade je jasné, že vďaka zdrojom budú môcť vývojári rásť a rozširovať svoje ambície v hernom priemysle. K úspechu samozrejme gratulujeme.

Beat Saber

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať