Ďalšia vyklápačka na obzore: Xiaomi môže priniesť konkurenta pre Motorola RAZR!

Motorola zrejme naštartovala veľký hype.

2
Motorola RAZR
Motorola RAZR. Foto: Motorola

Čínsky výrobca by sa už čoskoro mohol vydať tou istou cestou, akou ide Motorola. Ako už určite mnohí z vás počuli, pred pár dňami uzrela svetlo sveta modernizovaná vyklápačka RAZR s ohybným displejom. Na niečom podobnom ale zrejme pracuje aj Xiaomi.

Naznačujú to uniknuté náčrty z patentu, ktorý sa točí okolo zatiaľ oficiálne neznámeho smartfónu. Áno, ide len o teóriu, no z tej môže byť čoskoro realita. Ak si výrobca dal svoje duševné vlastníctvo patentovať, tak mu na ňom záleží a preto s ním môže mať i skutočné plány.

Web GSMArena informuje, že patent Xiaomi pochádza z databázy čínskej organizácie CNIPA, čo je skratka pre China National Intellectual Property Administration. Žiadosť o registráciu bola síce podaná ešte koncom uplynulého roka, samotné pridelenie však prebehlo až v uplynulých dňoch.

Náčrt z patentu Xiaomi
Náčrt z patentu Xiaomi
Náčrt z patentu Xiaomi
Náčrt z patentu Xiaomi

Podobá sa na Motorola RAZR

Ako je príležitosť vidieť na dostupných náčrtoch, novinka by mala pripomínať len včera predstavený Android smartfón Motorola RAZR. Všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o štýlovú vyklápačku bez výrezu či trčiacej konštrukcie. Rovnako stojí za zmienku duálny fotoaparát na zadnej strane alebo sekundárny zobrazovací panel na prednej.

Ak ho Xiaomi skutočne predstaví, tak sa dá očakávať nadštandardne vysoká cenovka. A to i napriek tomu, že bude pochádzať z dielne čínskeho jabĺčka, ktoré je preslávené cenovo dostupnými elektronickými zariadeniami. Pokročilé technológie ako flexibilný displej sú v týchto dňoch ešte stále veľmi nákladné.