OnePlus vraj môže už čoskoro prísť so svojimi prvými inteligentnými hodinkami

Spoločnosť OnePlus ešte v roku 2015 potvrdila, že pracovala na vlastnom nositeľnom inteligentnom gadgete, avšak sa od nápadu rozhodla nakoniec upustiť.

Spoločnosť OnePlus ešte v roku 2015 potvrdila, že pracuje na vlastnom nositeľnom inteligentnom gadgete, no od nápadu sa rozhodla na poslednú chvíľu upustiť. Server techradar.com však informuje, že gigant zrejme svoj starý projekt obnovil, a tak sa v budúcnosti môžeme predsa len dočkať inteligentného nositeľného príslušenstva pod touto značkou.

Naznačuje tak tweet používateľa @techauntyji, ktorý hovorí o fitness náramku a známom motte “never settle”, čo môže skutočne odkazovať len na jednu jedinú vec. Ak by sa tak stalo, OnePlus by sa stal ďalším výrobcom smartfónov, ktorý by expandoval aj do trhu s nositeľnými gadgetmi.

Samotný tweet nám veľa detailov neposkytuje. Používateľ sa síce zmieňuje o fitness náramku, hoci spoločnosť v minulosti otvorene hovorila o smartwatch. Môže teda ísť o zlý odkaz na typ pripravovaného zariadenia, o čom sčasti svedčí aj nižšie zobrazený nákres. O akom gadgete presne hovoríme, teda ukáže len čas.

Zdroj: OnePlus (via techradar.com)

Server phonearena.com tvrdí, že nové zariadenie by mohlo prísť spolu s OnePlus 8, teda už v máji budúceho roku alebo o niečo neskôr.