iOS a iPad OS 13.2.3: Čerstvá aktualizácia opravuje drobné systémové chyby

Ďalšia aktualizácia.

1
iPhone XS
iPhone XS

Spoločnosť Apple po krátkej dobe vydala ďalšiu aktualizáciu svojho mobilného operačného systému, ktorá neputuje len do smartfónov iPhone, ale aj do tabletov iPad. Informuje o nej 9to5mac.com.

Spoločnosť Apple prostredníctvom novej aktualizácie opravuje niekoľko chýb, ktoré síce nie sú závažné, no používanie zariadení môžu znepríjemňovať. V prechádzajúcej aktualizácii výrobca vyriešil problém s prísnym zabíjaním aplikácií na pozadí systému.

Teraz opravuje systémové vyhľadávanie a vyhľadávanie v aplikáciách Mail, Súbory a Poznámky. Softvéroví inžinieri tiež odstránili problém, ktorý blokoval zobrazovanie obrázkov, odkazov a iných priložených súborov v aplikácii Správy.

ios 13.2.3

Ak ste sa stretli s neočakávaným zastavením sťahovania dát na pozadí systému alebo správ elektronickej pošty, aktualizácia opravuje aj tento bug. Aktualizáciu systému nájdete v nastaveniach svojho smartfónu iPhone a tabletu iPad.

Pokiaľ máte nastavené automatické aktualizácie, zariadenia proces vybavia za vás. Softvérový balíček je veľký približne 90 až 100 MB, v závislosti od konkrétneho modelu zariadenia.

V blízkej budúcnosti bude Apple doručovať ďalšiu aktualizáciu na iOS a iPadOS 13.3. Nový kus softvéru je momentálne dostupný v druhej beta verzii. Stabilná zostava by mala byť dostupná onedlho, snáď do niekoľkých týždňov.