airpods pro

Apple sa opäť prekonal: Nové slúchadlá AirPods Pro je takmer nemožné opraviť

Apple nedávno predstavil Pro verziu obľúbených slúchadiel AirPods. Zariadenie nepochybne prináša veľa pozitív, no aj jedno obrovské mínus.

Apple nedávno predstavil Pro verziu obľúbených slúchadiel AirPods. Zariadenie nepochybne prináša veľa pozitív, no zároveň aj vyššiu cenu a ako vysvitlo, aj jedno veľké negatívum. Keď sa vám totiž pokazia, máte smolu.

AirPods Pro sú nádhernou ukážkou stratégie Apple, ktorý sa všemožne snaží, aby si jeho zákazníci namiesto opravovania zariadení radšej kúpili nové. To, aké ťažké je opraviť AirPods Pro preverovali technici z iFixit. Slúchadlá si na stupnici od 0 do 10 (od najťažšie po najľahšie opraviteľné) vyslúžili hodnotenie 0. Ide tak o rovnaké hodnotenie, aké získali aj predošlé slúchadlá AirPods.

Za rozhodnutím vyrobiť slúchadlá, ktoré sa nedajú opraviť, si Apple hrdo stojí. Tvrdí totiž, že bez použitia takého lepidla, aké použili, by slúchadlá neponúkli tak vysokú kvalitu. Pri pokazení tak zákazníkovi neostáva nič iné ako vymeniť ich za nový kus.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Konkurenčné slúchadlá od Samsung, Galaxy Buds, umožňujú výmenu napríklad batérie, ktorá časom môže stratiť kapacitu. Nové AirPods Pro disponujú rovnakou batériou, ktorú už však vymeniť možné nie je.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať