Alza upozorňuje na končiaci Windows 7: Namiesto upgradu na Windows 10 odporúča kúpu nového zariadenia

Namiesto softvérovej aktualizácie nový hardvérový produkt.

9
FOTO Alza.sk

E-shopy sú známe tým, že sa zákazníkov snažia presvedčiť, že potrebujú ďalšie nové zariadenie. Alza nie je výnimkou. Ich nová kampaň je zameraná na končiacu podporu pre Windows 7, ktorá končí už 14. januára 2020.

Alza upozorňuje, že podľa jej vlastných odborníkov minimálne v Česku Windows 7 stále využíva až 27 % zákazníkov. Alza predaj počítačov a notebookov s Windows 7 ukončila ešte v decembri 2012.

Obchod síce priznáva, že počítače budú aj po 14. januári 2020 fungovať aj naďalej, z jej kampane naopak vyplýva niečo iné. Obrázok, ktorý obdržala aj redakcia TECHBYTE, vyobrazuje Alzáka držiaceho notebook s výkričníkom v žltom trojuholníku. Na tom by nič nebolo, ak by k obrázku nebol priložený slogan „Prejdite na nové zariadenie včas“.

Väčšina počítačov a notebookov bežiacich na Windows 7 pritom nepotrebuje žiadnu hardvérovú zmenu. Jediné, čo by majitelia takýchto zariadení mali spraviť je zakúpiť si nový Windows 10, ktorý si môžu z pohodlia domova nainštalovať aj svojpomocne.

Nová kampaň bude prebiehať oddnes, t.j. 12. novembra až do 31. decembra 2019 v Česku, na Slovensku a v Maďarsku.

Alza: Niektoré staršie zariadenia s Windows 10 nie sú kompatibilné

Ak zákazník bude chcieť využívať najnovšie možnosti hardvéru, odporúča sa zakúpenie nového počítaču rovno s Windows 10. Niektoré staršie zariadenia s novým operačným systémom nie sú kompatibilné alebo nepodporujú určité funkcie,“ odôvodňuje svoju kampaň obchod.

Toto tvrdenie je síce pravdivé, no ani niektoré nové notebooky či počítače s predinštalovaným Windows 10 nepodporujú všetko, čo Windows 10 ponúka. Zoberte si napríklad funkciu Windows Hello, ktorú ani zďaleka nepodporujú všetky zariadenia.

Menej technicky zdatní zákazníci tak môžu nabrať pocit, že ich starší notebook či počítač s novou verziou Windowsu nebude fungovať. Ako sme však spomenuli vyššie, opak je pravdou.

TIP REDAKCIE
Kalkulačka vo Windows 10 sa dočkala niekoľkých šikovných vylepšení

Za čitateľský tip ďakujeme.