airpods pro

Apple predstavil AirPods Pro s novým dizajnom a aktívnym potláčaním hluku

Nový dizajn, funkcie, odolnosť voči vode, aktívne potláčanie okolitého hluku a, samozrejme, vyššia cena. Nové bezdrôtové slúchadlá do uší AirPods Pro od Apple sú oficiálne na svete.

Nový dizajn, funkcie, odolnosť voči vode, aktívne potláčanie okolitého hluku a, samozrejme, vyššia cena. Nové bezdrôtové slúchadlá do uší AirPods Pro od Apple sú oficiálne na svete.

Podľa nemeckej lokalizácie webovej stránky spoločnosti Apple sa budú nové AirPods Pro predávať za 279 EUR, a to od 30. októbra. Cena je vysoká, na druhú stranu, vylepšenia nie sú len kozmetické.

Už na prvý pohľad je zrejmé, že vývojári prepracovali dizajn slúchadiel. Nejde ani tak o estetiku ako funkčnosť. Slúchadlá lepšie sadnú do ucha, pribudli násady zo silikónu v troch rôznych veľkostiach, ktoré vylepšujú izoláciu od vonkajšieho prostredia, ale aj ventilácia, ktorá zase zmierni pocitový tlak v uchu pri ich nosení.

apple
Foto: Apple

Odolnosť voči vode a potu deklaruje krytie na úrovni normy IPX4, čo určite poteší každého športu chtivého poslucháča. AirPods Pro prichádzajú s technológiou aktívneho potláčania okolitého hluku, na ktorú sme natrafili už začiatkom tohto roka v dcérskom produkte – slúchadlách Beats Powerbeats Pro.

Slúchadlá podľa výrobcu upravujú aktívne odhlučnenie 200-krát za sekundu. Stará sa o to špecializovaný softvér a dva mikrofóny. Jeden smeruje von, do externého prostredia, druhý dnu.

 airpods pro
Foto: Apple

O perfektnú reprodukciu sa postará menič s nízkym skreslením, ktorý podporuje zosilňovač s vysokým dynamickým rozsahom a adaptívnym ekvalizérom. Ten bude automaticky ladiť nízke a stredné frekvencie podľa tvaru ucha užívateľa. Zážitok z počúvania hudby by mal byť proste špičkový.

Aktívne potláčanie hluku sa dá vypnúť tlakovým senzorom, ktorý sa nachádza priamo na slúchadlách. Ťuknutím na tento snímač zároveň užívateľ pozastaví prehrávanie, preskočí skladbu alebo trebárs prijme hovor.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi

Rýchle a jednoduché vypnutie potláčania hluku je praktické. Niekedy totižto potrebujete počuť svoje okolie. Nejde len o rozhovor s druhými osobami. Napríklad pri jazde na bicykli po meste je dôležité, aby užívateľ počul hluk premávky a ďalších zdrojov, ktoré by mohli ohroziť jeho bezpečnosť.

apple
Foto: Apple

Srdcom slúchadiel je pochopiteľne čip H1 (Bluetooth 5.0, hlasová aktivácia Siri), ktorý bol premiérovo uvedený v druhej generácii bežných Apple AirPods. Výdrž na jedno nabitie sa líši podľa používania. So zapnutým aktívnym potláčaním hluku užívateľ dostane 4,5 hodiny výdrže. Bez aktívneho potláčania hluku o pol hodinku viac.

Ak zohľadníme nabíjanie v puzdre, výdrž je 24-hodinová. Pokiaľ bude užívateľ pomocou slúchadiel len telefonovať, výdrž je kratšia, približne 18-hodinová. Nabíjanie prebieha bezdrôtovo, alebo cez konektor Lightning. Redukcia na USB-C sa nachádza v balení.

Konkurencia mimo stánku Apple? Na um nám hneď prišli bezdrôtové štuple od Sony s nie príliš fonetickým pomenovaním WF-1000XM3. Predstavené boli cez leto, sú nabité technológiami na čele s aktívnym potláčaním hluku a stoja 250 EUR.

Apple AirPods

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=IC9urbiVp4M

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať