Šedá namiesto bielej: Tmavý kabát si po novom oblieka aj Play Store

Šedá obchodu naozaj svedčí.

11
FOTO: AndroidPIT

Novodobý trend, ktorý Google postupne implementuje do svojich služieb, konečne dorazil aj do internetového Obchodu Play. Tmavý režim teda po novom nájdete už aj v prostredí tejto aplikácie. Téme sa venoval server Android Police.

Ako to už býva zvykom, tmavý režim v Obchode Play nahrádza čistú bielu farbu podstatne tmavšou – šedou. Mali by sme ale poznamenať, že zmena dizajnu nezávisí od aplikácie ako takej.

Pre aplikovanie tmavého režimu totiž musíte zvoliť možnosť tmavého režimu priamo v nastaveniach vášho smartfónu. Keď tak učiníte, rovnakou možnosťou by mal disponovať aj internetový obchod.

TIP REDAKCIE
Twitter sa prezliekol do čiernej. Na OLED displejoch bude vyzerať fantasticky!

Nanešťastie však zatiaľ neexistuje žiadny odkaz na APK balík, cez ktorý by ste mohli novinku stiahnuť a aktivovať manuálne. Server XDA Developers upozorňuje, že jej podpora prichádza výhradne zo strany serverov spoločnosti Google.

Snímky v galérii nižšie patria redaktorom z XDA Developers, pričom smartfón, na ktorom boli vytvorené, bol Pixel 2 XL bežiaci na systéme Android 10. Verzia otvorenej aplikácie Play Store niesla označenie 16.6.25.