Ostrieľaný analytik: iPhone SE 2 bude predstavený začiatkom roka 2020

Konečne, Apple.

1
iPhone SE 2
Koncept iPhone SE 2 (via wccftech.com)

Vyzerá to tak, že sa druhej generácie malého iOS smartfónu predsa len dočkáme. A to bez toho, aby sme museli čakať na ďalší september. iPhone SE 2 by mal uzrieť svetlo sveta už o pár mesiacov.

Vyplýva to z ešte čerstvých slov od renomovaného Apple analytika. Ming-Chi Kuo si totiž myslí, že novinku spoznáme v priebehu prvého štvrťroku nadchádzajúceho roka 2020.

S podobnou špekuláciou prišiel aj japonský web Nikkei, ktorá tak isto hovorila o prvom štvrťroku. Stalo sa tak začiatkom septembra, píše 9to5mac.

Do úvahy tu preto spadá každoročné mediálne podujatie, kedy nám firma Apple predstavuje svoje nové iOS tablety. To býva organizované počas marca, takže do odhalenia iPhone SE 2 môže zostávať necelých 6 mesiacov.

Dizajn iPhone 8

Je však otázne, s akou výbavou a dizajnom novinka príde. iPhone SE z roku 2016 síce vyzerá ako iPhone 5s, no má o niečo lepší hardvér, pretože ho nepoháňa čipset Apple A7, ale podstatne pokročilejšia generácia A9. Jej premiéra nastala počas predstavenia modelu iPhone 6s.

Analytik Ming-Chi Kuo preto očakáva, že konštrukcia iPhone SE 2 bude pripomínať iPhone 8 so 4,7-palcovou uhlopriečkou. Ak sa tak nakoniec predsa len stane, rámiky okolo displeja zažijú návrat v čase a tlačidlo Touch ID zase vstane z mŕtvych. A niečo také je dosť nepravdepodobné.

Keď zoberieme do úvahy fakt, že výrez a s ním spojené tenké rámiky už dnes ponúka množstvo cenovo dostupných Android smartfónov, nový iOS kúsok by potom nemal byť žiadnou výnimkou. Apple je ale v tomto nevypočítateľný, takže nám nezostáva nič iné, ako si trpezlivo počkať na oficiálne predstavenie.