android10

Android 10 Go mieri do niekoľkých smartfónov od Nokie. Aktualizácie začnú v prvom štvrťroku 2020

Vedúci produktu v spoločnosti HMD potvrdil, že Nokia 1 Plus, Nokia 2.1 i Nokia 1 sú na zozname zariadení, ktoré trpezlivo čakajú na príchod nového systému.

Ako ste sa už mohli dočítať v jednom z našich článkov, Google okrem klasického Androidu 10 ponúka aj špeciálnu Go edíciu, ktorú si po najnovších zisteniach osvoja aj smartfóny značky Nokia. Aktualizácie majú započať krátko po príchode nového roku, píše 9to5Google.

Vedúci produktového oddelenia v spoločnosti HMD, Juho Sarvikas, potvrdil, že Nokia 1 Plus, Nokia 2.1 i Nokia 1 sú na zozname zariadení, ktoré trpezlivo čakajú na príchod nového systému.

Aktuálny plán je jednoduchý. Android 10 Go si najskôr nájde cestu do Nokia 1 Plus, a to v prvom štvrťroku 2020. Pokračovať sa bude modelmi 2.1 a 1, pričom tie sa aktualizácie dočkajú až v druhom štvrťroku.

Mali by sme poznamenať, že spoločnosť HMD je v oblasti aktualizácií veľmi pedantná, čo potvrdil aj prieskum spoločnosti Counterpoint Research.

Keďže väčšina týchto zariadení stojí pod 150 dolárov, neponúkajú až tak vysoký výkon, Android 10 Go je pre ne ako stvorený. Smartfóny s Go edíciou najnovšieho Androidu sú údajne schopné spúšťať aplikácie až o 10 % rýchlejšie.

Systém debutuje túto jeseň, pričom dostupný by mal byť na viac ako 1 600 zariadeniach od všetkých možných výrobcov.