inkognito

Do aplikácie Mapy od Google prichádza režim Inkognito

Spoločnosť Google postupne vylepšuje nástroje pre ochranu osobných údajov, ktoré sú k dispozícii všetkým užívateľom jej služieb.

Spoločnosť Google postupne vylepšuje nástroje pre ochranu osobných údajov, ktoré sú k dispozícii všetkým užívateľom jej služieb.

Už skôr Google zaviedol do praxe možnosť automatického odstraňovania osobných údajov, ktoré sa týka zaznamenanej histórie umiestnenia a aktivity na internete. Tieto nastavenia sú dostupné v sekcii Riadenie aktivity, ktorú nájdete vo svojom účte Google.

Google v tejto sekcii zároveň vysvetľuje, aké údaje zbiera a na čo slúžia. Novinkou je história na YouTube. Nová funkcia užívateľom umožní nastaviť si automatické vymazávanie histórie na YouTube.

Po uplynutí 3 alebo 18 mesiacov (podľa zvoleného nastavenia) Google vymaže zoznam videí, ktoré ste si v uplynulom období pozreli a odstráni tiež záznamy z vyhľadávania v YouTube. O novinkách Google informuje vo svojom blogu.

historia youtube

Ďalšou novinkou je režim Inkognito, ktorý sa týka aplikácie Mapy od Google. Režim aktivujete v menu, ktoré sa zobrazí po tom, ako v aplikácii ťuknete na svoju profilovú fotografiu. Funguje rovnako ako Inkognito v prehliadači Chrome. To znamená, že nebude ukladať informácie a údaje o aktivite vykonanej v aplikácii Mapy.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

mapy

Do tretice tu je inovácia služby Správca hesiel v prehliadači Chrome. Kontrola bezpečnosti preverí, či sú uložené heslá dostatočne silné, neboli použité opakovane pre prihlasovanie do iných služieb, alebo či sa ich nezmocnili kybernetickí útočníci. Je dôležité používať jedinečné a silné heslá, najlepšie v kombinácii s dvojstupňovým overovaním, ktoré výrazne zlepšuje bezpečnosť.

Google bude nové funkcie pre správu osobných údajov uvoľňovať priebežne v najbližších týždňoch. Inkognito režim sme v mapách zatiaľ nenašli. Kontrolu hesiel ale môžete vykonať na tejto adrese. Ukladanie histórie na YouTube vypnete TU, v centre Riadenia aktivity.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať