Porsche Taycan

Šéf Porsche: Elektromobily budeme nabíjať tak rýchlo, ako tankujeme

Súčasné elektromobily majú niekoľko nevýhod, medzi ktoré patrí i pomalá rýchlosť nabíjania batérií. Technologické napredovanie to však skôr či neskôr zmení.

Súčasné elektromobily majú niekoľko nevýhod, medzi ktoré patrí i relatívne pomalá rýchlosť nabíjania ich batérií. Technologické napredovanie to však skôr či neskôr zmení. Myslí si to aj šéf Porsche.

Oliver Blume nám svoje očakávania od automobilového priemyslu prezradil v rozhovore pre nemecký web Auto Motor und Sport, kde sa okrem iného vyjadril aj na adresu ďalšieho problému elektrického pohonu.

Ako píše Teslarati, šéf renomovanej nemeckej automobilky tvrdí, že Porsche v priebehu nadchádzajúcich 10 rokov prinesie osobné vozidlo, ktoré bude schopné na jedno nabitie prejsť až okolo 1 000 kilometrov. Americká Tesla taký elektromobil už síce predstavila, no ešte stále ho nepredáva. Bavíme sa tu o kúsku s názvom Roadster 2.

Tak rýchlo ako tankovanie

S príchodom tak schopných batérií môžeme vraj očakávať aj príchod podstatne schopnejších nabíjacích technológií. Vďaka tomu nebudeme musieť na doplnenie elektrickej energie čakať tak dlho, ako čakáme dnes. Celý proces by mal totiž v neďalekej budúcnosti prebiehať rýchlosťou, pri akej fungujú tradičné čerpacie stanice.

TIP REDAKCIE
Nabíjačka pre elektromobily bude v Spojenom kráľovstve povinnou výbavou každej novej domácnosti

Dnešné nabíjacie stanice Supercharger V2, ktoré ležia na území Európy, dokážu v určitých lokalitách poskytnúť kadenciu 150 kW. To pre používateľa znamená, že za necelú hodinu doplní dostatok šťavy na to, aby mohol prejsť necelých 400 kilometrov. Samozrejme, musí disponovať kompatibilným elektromobilom, pretože v opačnom prípade príliš nepochodí.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať