AKTUÁLNE: Slovenský e-shop vraj odhalil cenu a dátum dostupnosti PlayStation 5

Čo by ste povedali na päť stoviek?

10
PS 5
RENDER: LetsGoDigital

Článok bol aktualizovaný o vyjadrenie ProGamingShop na vyznačenom mieste.

ProGamingShop si vyslúžil pozornosť zahraničných webov ako BGR, NotebookCheck, Gamerant alebo ComicBook. Na slovenskom e-shope s dlhou históriou sa vraj na krátku chvíľu objavila cenovka vrátane dátumu dostupnosti očakávanej hernej konzoly Sony PlayStation 5.

Ak by sme únik brali vážne, novinka pôjde do predaja 4. decembra 2020 a potenciálnych záujemcov bude stáť 499 eur.

Screenshot: ProGamingShop

Cena z e-shopu už podľa všetkého zmizla, no ak použijete Google a zadáte playstation 5 progamingshop, internetový vyhľadávač vám zobrazí odkaz na jeho web s PS 5 vrátane sumy 499 eur.

Rovnako treba podotknúť, že e-shop upozorňuje na nefinálne informácie. Preto treba všetko brať s určitou rezervou. Podobnú cenovku však očakáva viacero analytikov a odborníkov.

PlayStation 5
PS 5 za 499 eur?

Vedenie firmy Sony ešte dávnejšie prezradilo, že PlayStation 5 dorazí na pulty obchodov koncom roka 2020. A aj keď sme sa vtedy nič viac nedozvedeli, postupom času vyplával na povrch konkrétny mesiac a pár dní na to prišiel ProGamingShop s dátumom 4. december (piatok).

Ak by tak predsa len bolo, predaj novej konzoly odštartuje o deň neskôr, ako prišla prvá generácia PlayStation. K tomu došlo 3. decembra 1994.

25.10.2019 o 11:05 aktualizované o vyjadrenie ProGamingShop:

Na našom webe mali zákazníci možnosť cez tlačidlo prejaviť záujem zanechať email aby sme ich mohli následne informovať ako prvých informovať o novinkách a zaradiť ich pri spustení predaja na prvé miesta predaja.

Naše predpoklady boli založené na základe informácií, ktoré sme čerpali z oficiálneho blogu Sony. Spomínalo sa tam vydanie konzoly v období Vianoc 2020.

Ako najväčší slovenský eshop s videohrami na Slovensku máme takmer za 20 rokov na hernej scéne skúsenosti s vývojármi hier a konzol a vieme predbežne predpokladať kedy by mohli vydať jednotlivé tituly alebo konzoly.

Na stránke www.progamingshop.sk sme uverejnili očakávanú cenu, ktorú predpokladajú viacerí analytici vo svete a takisto informáciu o tom, že finálna verzia produktu môže byť odlišná a informácie nie sú finálne. (viď printscreeny v prílohe)

Sme veľmi radi, že nás celosvetovo komentovali viaceré technologické magazíny ale informácie boli len predpokladané a tak to bolo aj na stránke komunikované,“ vyjadril sa k téme Viktor Maceják, marketingový riaditeľ spoločnosti Arašid. 

Poznamenáme, že spoločnosť Arašid má vo svojom portfóliu e-shopy ProGamingShop a MP3.sk.