oneplus TV

OnePlus TV oficiálne: 4K QLED panel, výkonné audio a prepojenie so smartfónom

Spoločnosť OnePlus dnes v Indii oficiálne predstavila svoj prvý inteligentný televízor, ako aj smartfón OnePlus 7T. Model OnePlus 7T Pro predstavený nebol. Ten zrejme spoznáme neskôr, 10. októbra na európskej tlačovej udalosti OnePlus.

Spoločnosť OnePlus dnes v Indii oficiálne predstavila svoj prvý inteligentný televízor, ako aj smartfón OnePlus 7T. Model OnePlus 7T Pro predstavený nebol. Ten zrejme spoznáme neskôr, 10. októbra na európskej tlačovej udalosti OnePlus.

OnePlus TV existuje v dvoch verziách, ktoré sú označené ako Q1 a Q1 Pro. Obe verzie majú rovnakú obrazovku, QLED panel (Samsung) s uhlopriečkou 55 palcov, 4K rozlíšením, podporou pre HDR10, Dolby Vision a 120-percentným pokrytím farebného spektra NTSC.

Televízory poháňa čipset MediaTek MT5670, grafická jednotka Mali-G51 a 3 GB operačná pamäť. Výrobca integroval aj špeciálny obrazový procesor nazvaný ako Gamma Color Magic.

oneplus TV
Foto: OnePlus

Aký je rozdiel medzi oboma typmi? Vo zvuku. OnePlus TV Q1 má 4 reproduktory s podporou Dolby Atmos. OnePlus TV Q1 Pro má až 8 reproduktorov, taktiež s podporou Dolby Atmos, ktoré sú sústredené v integrovanom soundbare. Výrobca sľubuje 50W výkon a výnimočne čistý a kvalitný zvuk. Soundbar sa automaticky vysunie zo spodnej časti televízora.

soundbar
Foto: OnePlus

Televízor je tenký len 7 milimetrov a má maximálne štíhle rámiky, ak nebudeme brať ohľad na soundbar vyčnievajúci zo spodnej časti verzie Q1 Pro. Pri televízoroch neexistuje veľa priestoru na experimentovanie s dizajnom. Veľký čierny obdĺžnik s tenkými okrajmi je typický pre väčšinu inteligentných televízorov súčasnosti.

oneplus TV
Foto: OnePlus

Výrobca ukryl konektory (USB-C, USB 3.0, USB 2.0 a RJ45) na zadnej strane za magnetický kryt, ktorý sa dá jednoducho odňať. Niektorým užívateľom sa asi nebude páčiť otočný stojan v chrómovom prevedení, ktorý vám môže pripomenúť cenovo dostupné televízory spred niekoľkých rokov. OnePlus TV asi patrí na stenu.

OnePlus Connect

Výrobca ešte pred oficiálnym predstavením spomínal úzku integráciu so smartfónom. Vyzerá to, že sa podarila. Celý televízor sa dá jednoducho ovládať pomocou smartfónu a na to určenej aplikácie. Môžete ho zapnúť, vypnúť, ovládať hlasom pomocou asistenta Google, zdieľať obsah, streamovať hry alebo okamžite prepínať medzi aktívnymi aplikáciami.

TIP REDAKCIE
iPhone 14 má priniesť veľkú zmenu: Ako bude vyzerať nový výrez?

Televízor má zabudovaný Chromecast, čo je super. Prítomná je služba OxygenPlay, ktorá centralizuje multimediálny obsah z rôznych zdrojov. Žiaľ, aplikácia Netflix televízorom zatiaľ podporovaná nie je. Je tu ale Amazon Prime Video.

oneplus TV
Foto: OnePlus

Dotyková obrazovka smartfónu slúži ako trackpad. Pre navigáciu v menu televízora stačí prstom ťahať po obrazovke smartfónu jednotlivými smermi. Aj text, napr. vyhľadávanie v aplikácii YouTube, zadávate na klávesnici smartfónu.

Ak vám počas sledovania filmu v OnePlus TV niekto zavolá, televízor automaticky stíši zvuk a po skončení hovoru hlasitosť vráti na pôvodnú úroveň. Samozrejme, K TV dostane zákazník aj bežný diaľkový ovládač, ktorý je vyhotovený z hliníka a má len pár tlačidiel.

oneplus TV
Foto: OnePlus

OnePlus TV beží pod čistým operačným systémom Android TV v najnovšej verzii. Obsahuje tak obchod Google Play so všetkým, čo k nemu patrí. Výrobca bude softvérovú podporu poskytovať po dobu troch rokov. Počet aktualizácií a objem vylepšení ale bude závisieť od spoločnosti Google, ktorá musí pripraviť novšie verzie OS Android TV.

OnePlus TV – cena

OnePlus TV bol predstavený s cenami určenými pre indický trh. O európskej dostupnosti a cenách sa nehovorilo. Tieto informácie s najväčšou pravdepodobnosťou získame 10. októbra na európskom podujatí, ktoré sa koná v Londýne.

Ceny však môžeme, aspoň orientačne, prepočítať. Verzia Q1 stojí 69 900 indických rupií, teda asi 900 EUR. Model Q1 Pro stojí 99 900 indických rupiítakmer 1290 EUR. Televízory tým pádom nie sú zorvna cenovo dostupné, ich výbava však cene (relatívne) zodpovedá.

Pre fanúšikov značky OnePlus môže ísť o zaujímavý produkt, pozície etablovaných výrobcov, obzvlášť Samsungu, ale asi neohrozí.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať