Koncept Lexus LF-30

Lexus ukázal víziu: Koncept LF-30 má elektromotor v kolesách

Značka Lexus predviedla, ako si predstavuje podobu svojich elektromobilov v neďalekej budúcnosti. Nový koncept LF-30 možno považovať za ukážkový prototyp.

Značka Lexus predviedla, ako si predstavuje podobu svojich elektromobilov v neďalekej budúcnosti. Nový koncept LF-30 možno považovať za ukážkový prototyp, ktorý má svetu predviesť smerovanie špičkovej japonskej automobilky.

Tá však zároveň oznámila i to, že jej prvý plnohodnotný elektromobil, ktorý pôjde do výroby, spoznáme už o niekoľko týždňov. Deň D vraj prebehne v novembri, takže je podľa všetkého naplánovaný na blížiace sa podujatie LA Motor Show, kde uzrie svetlo sveta množstvo ďalších kúskov od konkurencie.

Na novinku upozornil Electrek.

Koncept Lexus LF-30 už od prvého pohľadu vzbudzuje dojem moderného automobilu. Karoséria nesie futuristický nádych a dvere sa otvárajú podobne ako pri elektrickom SUV Tesla Model X, čiže smerom nahor. Elektromotor je ale tentokrát umiestnený priamo v kolesách, aby výrobca mohol experimentovať s dizajnom.

Lexus LF-30
LF-30
Lexus LF-30
LF-30

Je nepravdepodobné, že model LF-30 uvidíme na cestách. Ako už bolo spomenuté, ide o vizuálnu ukážku vízie automobilky Lexus, ktorá chce podobne, ako materská firma Toyota, postupom času prejsť na elektrický pohon. Preto nám teraz naservírovala menšiu ukážku toho, na čo všetko sa môžeme tešiť.

TIP REDAKCIE
AR/VR headset od Apple sa blíži: Kedy presne sa dostane do predaja a čo ponúkne?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať