LG plánuje dodržať svoj sľub, začína testovať Android 10

Výrobca práve odhalil svoje plány ohľadom LG OS Preview Program, ktorý prinesie Android 10 do modelov LG G8 ThinQ a V50 ThinQ.

Nedávno sme vás v jednom z našich článkov informovali o sľube spoločnosti LG, ktorý sa týkal uvedenia systému Android 10 do smartfónov ešte do konca tohto roka. Teraz sa dozvedáme novinku, ktorá ešte väčšmi nasvedčuje, že spoločnosť to skutočne myslí vážne. Téme sa venoval web gsmarena.com.

Výrobca totiž práve odhalil svoje plány ohľadom LG OS Preview Program, ktorý prinesie Android 10 do modelov LG G8 ThinQ a V50 ThinQ. Prvý z dvojice sa najnovšej verzie operačného systému dočká ako prvý, no V50 ThinQ 5G a V50S ThinQ 5G ho budú tesne nasledovať.

Do beta testovania sa dá zapojiť prostredníctvom aplikácie LG Quick Help, avšak zatiaľ nevieme, či vôbec bude sprístupnené aj na území Európy.

Dobrou správou je, že Android 10 bude v uvedených zariadeniach spolupracovať s vlastnou nadstavbou od LG. To znamená, že sa dočkáme niekoľkých bonusových úprav nielen v oblasti dizajnu. Mnohých isto poteší aj implementácia ovládania prostredníctvom gest.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

Ako sme už naznačili vyššie, LG plánuje stabilnú verziu operačného systému Android 10 do vybraných zariadení zaviesť do konca tohto roka. Presný dátum teda taktiež nie je známy.