chrome

Najnovšia aktualizácia Chrome pre iOS prináša tmavý režim

Najnovšia aktualizácia prehliadača Chrome pre iOS so sebou okrem niekoľkých šikovných vylepšení funkcií prináša aj tmavý režim.

Najaktuálnejšia verzia prehliadača Chrome pre iOS so sebou okrem niekoľkých šikovných vylepšení funkcií prináša aj tmavý režim, ktorý skvelo kooperuje s vynoveným používateľským rozhraním. O téme píše 9to5google.com.

Aplikovanie tmavého režimu v prostredí iOS je veľmi jednoduché. Aplikácia sa totiž prispôsobuje systémovému nastaveniu, teda musíte režim aktivovať priamo v telefóne. Musíme ale poznamenať, že aktivácia bude mať vplyv len na samotný prehliadač, nie na jednotlivé webové stránky. Tie musia podporou vybaviť ich tvorcovia.

TIP REDAKCIE
VIDEO Koľko % batérie reálne ušetrí tmavý režim? Nie je to málo!

Ako to už býva zvykom, tmavý režim prezlečie celý váš prehliadač do tmavo sivej a čiernej farby, čím ušetrí nielen čas, ale aj batériu. To, koľko percent batérie dokáže ušetriť tmavý režim sme rozoberali v samostatnom článku. Ako môžete vidieť na snímkach vyššie, rozhranie sa v oblasti záložiek, histórie či naposledy otvorených kariet systému iOS 13 prispôsobuje nielen farbou, ale aj štýlom – “kartový dizajn”.

Používateľov má taktiež potešiť aj možnosť pridania platobnej karty priamo v nastaveniach aplikácie. Chrome 78 si môžete z App Store stiahnuť už teraz.