Najnovšia aktualizácia Chrome pre iOS prináša tmavý režim

A iné zmeny v oblasti dizajnu.

0
chrome
Foto: Feedimo

Najaktuálnejšia verzia prehliadača Chrome pre iOS so sebou okrem niekoľkých šikovných vylepšení funkcií prináša aj tmavý režim, ktorý skvelo kooperuje s vynoveným používateľským rozhraním. O téme píše 9to5google.com.

Aplikovanie tmavého režimu v prostredí iOS je veľmi jednoduché. Aplikácia sa totiž prispôsobuje systémovému nastaveniu, teda musíte režim aktivovať priamo v telefóne. Musíme ale poznamenať, že aktivácia bude mať vplyv len na samotný prehliadač, nie na jednotlivé webové stránky. Tie musia podporou vybaviť ich tvorcovia.

TIP REDAKCIE
VIDEO Koľko % batérie reálne ušetrí tmavý režim? Nie je to málo!

Ako to už býva zvykom, tmavý režim prezlečie celý váš prehliadač do tmavo sivej a čiernej farby, čím ušetrí nielen čas, ale aj batériu. To, koľko percent batérie dokáže ušetriť tmavý režim sme rozoberali v samostatnom článku. Ako môžete vidieť na snímkach vyššie, rozhranie sa v oblasti záložiek, histórie či naposledy otvorených kariet systému iOS 13 prispôsobuje nielen farbou, ale aj štýlom – „kartový dizajn“.

Používateľov má taktiež potešiť aj možnosť pridania platobnej karty priamo v nastaveniach aplikácie. Chrome 78 si môžete z App Store stiahnuť už teraz.