samsung galaxy fold

Samsung Galaxy Fold má problém: Testovacie kusy nevydržali ani 2 dni a pokazil sa im displej

Unikátny Samsung Galaxy Fold si odbil tohtotýždňovú trhovú premiéru s úspechom. Dopyt po zariadení výrazne prevýšil ponuku, aj keď je pravdou, že nie je známy počet kusov, ktorý bol pre predaj určený.

Unikátny Samsung Galaxy Fold si odbil tohtotýždňovú trhovú premiéru s úspechom. Dopyt po zariadení výrazne prevýšil ponuku, aj keď je pravdou, že nie je známy počet kusov, ktorý bol pre predaj určený.

Na konci článku nájdete aktualizáciu so stanoviskom spoločnosti Samsung Electronics.

Samsung Galaxy Fold neputoval len do rúk bežných zákazníkov, ale aj osobností a tvorcov obsahu z technologického sveta. Tí boli absolútnou a doteraz nepoznanou novinkou zväčša nadšení, čo však v niektorých prípadoch netrvalo dlho.

Ako prví na poškodenie displeja upozornili autori z The Verge. Poškodenie obrazovky zaregistrovali len po jednom dni používania zariadenia. Displej sa v jednom mieste ohybu vydul.

O niečo väčšie komplikácie zažil Steve KovachCNBC. Displej jeho modelu Galaxy Fold po jednom dni bliká a pixely v mieste zlomu obrazovky nefungujú. Na mŕtve pixely poukazuje aj Mark Gurman z magazínu Bloomberg.

Nakoniec, poškodený displej neobišiel ani technologickú hviezdu YouTube Marquesa Brownlee‏ho. Jeho flexibilná obrazovka sa doslova lúpe, pričom to vyzerá, že ide len o ochrannú fóliu. Podľa jeho reakcie to tak ale nie je a danú vrstvu neodporúča odliepať.

Samsung Galaxy Fold mal, resp. má podľa testovania výrobcu zniesť 200 000 ohnutí, čo je v laboratórnych podmienkach zrejme možné, no užívateľská prax ukázala niečo iné.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!
Samsung Galaxy Fold
Foto: Marques Brownlee

Samozrejme, Samsung Galaxy Fold je vôbec prvou generáciou takéhoto typu zariadenia, ktoré je drahé, hrubé, nevyzerá veľmi pekne a po technologickej stránke je veľmi zložité. Nikto neočakával, že bude fungovať dobre alebo rovno perfektne.

Viac ako jeden-dva dni ale mohol fungovať bez komplikácií.

Rovnako, pár inkriminovaných kusov spomenutých vyššie nereprezentuje celú výrobnú sériu, ktorá sa počíta na tisíce a zrejme aj desaťtisíce kusov. Uvidíme, či budú informácie o poškodených zariadeniach pribúdať a hlavne, ako sa s tým vysporiada Samsung.

Aktualizované 18. 4. 2019 o 11:23

Vyjadrenie hovorcu spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak Davida Sahulu k aktuálnym problémom so zariadením Samsung Galaxy Fold.

„Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti.

Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k našim zákazníkom.“

Total
55
Zdieľaní
Total
55
Zdieľať