ermitaz

The Frame s novým obsahom. Pribudnú umelecké diela ruského štátneho múzea

Spoločnosť Samsung uviedla na slovenský trh v priebehu septembra nový inteligentný televízor The Frame, ktorý vyzerá ako obraz. Štýlovo poňatý TV s QLED panelom sa u nás predáva od 999 po 1799 EUR v závislosti od uhlopriečky.

Spoločnosť Samsung uviedla na slovenský trh v priebehu septembra nový inteligentný televízor The Frame, ktorý vyzerá ako obraz. Štýlovo poňatý TV s QLED panelom sa u nás predáva od 999 po 1799 EUR v závislosti od uhlopriečky.

The Frame má vymeniteľný rám, ktorý je k dispozícii v rôznych farbách. Vyzerá takmer rovnako ako rám na klasickom obraze. Stojan zase pripomína trojnožku maliarskeho plátna. V prípade inštalácie na stenu sa medzi stenou a televízorom nebude nachádzať žiadna medzera.

The Frame je jedinečnou spotrebnou elektronikou hlavne vďaka zobrazeniu umeleckých diel, ktoré sú dostupné v Art Store – Obchode s umením. Nachádza sa v ňom viac ako 1200 diel známych maliarov a fotografov, ku ktorým získate prístup za 5,99 EUR mesačne. 

K aktuálne dostupným umeleckým dielam sa postupne pridajú ďalšie. A nie hocaké. Samsung nadviazal partnerstvo so štátnym múzeom Ermitáž, ktoré sídli v Petrohrade. Ide o jednu z najvýznamnejších a najväčších svetových umeleckohistorických inštitúcií. 

Do mája 2020 predstaví Obchod s umením 52 nových umeleckých diel od svetoznámych ruských a európskych maliarov.

the frame
Foto: Samsung

Medzi umelecké diela, ktoré budú prostredníctvom novo nadviazaného partnerstva sprístupnené, patria okrem iných: „Cirkevná prehliadka stráží života fínskeho regimentu“ od Borisa Kustodjeva, „Makové pole“ od Claude Moneta, „Rave te hiti aamu“ od Paula Gauguina, „Domy pozdĺž cesty“ od Paula Cézanna, „Boulevard Montmartre v Paríži“ od Camille Pissarra, „Lov levov v Maroku“ od Eugene Delacroix a „Stretnutie Abrahama a Melchizedeka“ od Petera Paula Rubensa.

Ak zákazníci preferujú vlastné umenie, do televízora môžu nahrávať a následne vystavovať aj svoje fotografie – spomienky z dovolenky, rodinné portréty, podarené fotky prírody a vlastne akékoľvek iné fotografie alebo grafiku. Televízor bude fotky zobrazovať v pôvodnom rozlíšení, preto je ideálne použiť 4K kvalitu.

The Frame asi nebude masovou záležitosťou a praktickým televízorom pre každého. Zákazníci so zmyslom pre umenie a dizajn si však určite prídu na svoje. Podrobnosti o televízore The Frame nájdete na tejto adrese výrobcu.