Kalkulačka vo Windows 10 sa dočkala niekoľkých šikovných vylepšení

Kalkulačka je v prostredí systému Windows 10 pomerne často využívaným nástrojom. Je teda rozumné, že sa ju Microsoft rozhodol obohatiť o nové funkcie.

Kalkulačka je v prostredí operačného systému Windows 10 pomerne často využívaným nástrojom. Je teda rozumné, že sa ju Microsoft rozhodol obohatiť o nové funkcie, ktoré určite ocení každý jeden používateľ.

Ako už informoval web windowslatest.com, hlavnou novinkou v oblasti Kalkulačky je dlho očakávaná podpora zložitejších matematických operácií. Aplikácia teda po novom okrem základného plus či mínus ponúka podporu aj pre sínus, kosínus, tangens či lineárne funkcie.

Zdroj: windowslatest.com

To ale nie je všetko. Microsoft totiž do Kalkulačky pridáva aj “Always on Top” režim, vďaka čomu bude aplikácia vždy zobrazená nad akýmkoľvek iným aktívnym oknom. Táto novinka je súčasťou aktualizácie Windows 10 May 2019 Update (a novších).

Gigant okrem iného údajne pracuje aj na implementácií tzv. grafovacieho režimu, vďaka ktorému si používatelia budú môcť zobrazovať matematické rovnice na grafe.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!
Pred/Po – Zdroj: windowslatest.com

Podľa vyššie spomenutých inovácií to vyzerá, že verzia 10.1909.1.0 je skvelou novinkou pre každého študenta či kohokoľvek, kto aktívne využíva výhody zabudovanej kalkulačky. Dostupná je však len pre zariadenia s Windows 10 November 2019 Update (verzia 1909).

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať