Doom Eternal príde o niečo neskôr. Tvorca chce ponúknuť kvalitnú hru

Nečakaná zmena plánov.

1
Doom Eternal
Doom Eternal

Avizované oživenie hernej legendy bolo nakoniec odložené. Namiesto novembra budeme po novom musieť na Doom Eternal čakať až do konca budúcoročného marca.

Tvorca novinky si chce byť istý, že na spotrebiteľský trh prinesie titul, ktorý zožne chválu kritikov. Aby tak bolo, nezostáva mu nič iné, ako si dať na vývoji poriadne záležať.

Na zmeny upozornil oficiálny tweet.

Hra Doom Eternal mala pôvodne prísť koncom novembra. Veci sa však medzičasom zmenili a dnes tu máme dátum 20. marca 2020. Štandardy kvality firmy id Software sú náročné, preto potrebuje viac času, než pôvodne plánovala.

Switch ešte neskôr

Majitelia herných konzol Nintendo Switch sa hry dočkajú ešte neskôr. Momentálne ale nevieme povedať kedy. Bližší dátum budeme vedieť až v neďalekej budúcnosti, píše TechSpot.

Doom Eternal reprezentuje v poradí už piatu časť legendárneho likvidovania démonov a rôznych kreatúr z hlbín pekla, kde sa opäť ocitneme v koži takzvaného Doom Slayera. Pôjde o priame pokračovanie hry Doom z roku 2016.

Aj v koži démona

Novinka okrem iného ponúkne aj režim Invasion, čo pre hráča znamená, že sa neocitne iba v role Doom Slayera, ale aj v roli jedného z prítomných démonov. Keď ho niekto zvolí, o malú chvíľu bude pripojený do hry niekoho druhého, aby sa mu postavil tvárou v tvár. Táto možnosť však pribudne niekoľko dní alebo až niekoľko týždňov po uvedení titulu.