GoPro Max

GoPro Max je nová akčná kamera s až 360-stupňovým záberom

Firma GoPro predstavila dve nové akčné kamery. Okrem klasiky GoPro 8 Black sme sa dočkali aj alternatívy so šiestimi mikrofónmi a dvomi snímačmi.

Americká firma GoPro predstavila dve nové akčné kamery. Okrem klasiky s názvom GoPro 8 Black sme sa dočkali aj alternatívy so šiestimi mikrofónmi a dvomi snímačmi, ktoré otvárajú dvere 360-stupňovým záberom. Toto je GoPro Max.

Kamera GoPro Max je vizuálne aj veľkostne podobná GoPro 8 Black. Chýba jej ale monochromatický displej, kde sú za bežných okolností zobrazované všetky dôležité informácie. Používateľ má teda k dispozícii iba farebný.

Snímač so širokouhlým záberom nenájdeme len na prednej, ale aj na zadnej strane. Výrobca tak spravil preto, aby vedela zachytiť 360-stupňové fotografie a videá. Preto možno povedať, že tu ide o nástupcu výtvoru s názvom GoPro Fusion z roku 2017.

“Nechceli sme vytvoriť Fusion 2, pretože to ľudia jednoducho nechcú. To, čo ľudia chcú, sú benefity Fusion v inej kamere,” prezradil Pablo Lema, šéf produktového manažmentu.

TIP REDAKCIE
EMA schválila vakcínu od Pfizeru pre maloletých vo veku od 5 do 11 rokov, podávať sa bude v 2 menších dávkach

Čo sa týka technických kapacít, novinka GoPro Max dokáže natáčať 5,4K video pri 30 FPS. Ak však jeden z prítomných snímačov deaktivujete, sprístupní sa možnosť zhotoviť 60 FPS záber s rozlíšením s rozlíšením Full HD (alebo 30 FPS Quad HD záber). Fotografie môžu nadobudnúť rozlíšenie 5,5 Mpx. Pri panoramatických bude ale toto číslo mierne vyššie.

Nová akčná kamera dorazí na pulty obchodov so spotrebnou elektronikou koncom októbra. Predobjednať si ju môžete za 529,99 €. Ak tak spravíte na oficiálnom webe GoPro, predajca vám ku kamere pridá 64 GB microSD kartu ako darček.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať