gopro hero 8 black

GoPro Hero 8 Black oficiálne: Nová akčná kamera je ešte univerzálnejšia

Spoločnosť GoPro ako nekorunovaný kráľ akčných kamier prichádza po roku s novou generáciou svojho vlajkového produktu, ktorý sa nazýva Hero 8 Black.

Spoločnosť GoPro ako nekorunovaný kráľ akčných kamier prichádza po roku s novou generáciou svojho vlajkového produktu – Hero 8 Black.

GoPro Hero 8 Black je akčnou kamerou, ktorá prichádza s mierne pozmenenou konštrukciou a systémom pre pripevnenie rozličného príslušenstva (tzv. Mod). Ku kamere môžete pripojiť externý displej, ktorý si budú pochvaľovať tvorcovia selfie videí a vloggeri.

Okrem toho ku kamere pripevníte aj výkonné LED svetlo, mediálny modul s externým mikrofónom, 3,5 mm audio rozhraním, HDMI výstupom, USB-C portom a dvoma sánkami pre umiestnenie dodatočného mikrofónu a iných doplnkov.

Priamo v tele kamery sú zabudované úchyty pre pripojenie rôznych typov držiakov.

GoPro Hero 8 Black
GoPro Hero 8 Black s príslušenstvom Mod.

Objektív kamery je podľa tvorcov v porovnaní s predchádzajúcou generáciou až dvojnásobne odolnejší. Kedže sa tieto kamery využívajú aj v drsnejších prostrediach, vylepšenie určite padne vhod.

HyperSmooth 2.0

Súčasťou kamery je nová generácia výkonnej stabilizácie obrazu HyperSmooth 2.0, ktorá teraz funguje vo všetkých režimoch snímania. Inovácie sa dočkal aj softvér. Ovládanie kamery je jednoduchšie, užívateľ dokáže ľahšie prepínať medzi jednotlivými režimami snímania.

gopro hero 8 black
GoPro Hero 8 Black odolá vode do hĺbky 10 metrov

Prítomná je nová generácia časozberného videa TimeWarp 2.0SuperPhoto pre výborné akčné zábery v kontrastnom HDR prevedení a LiveBurst, ktorý vyhotoví fotografiu 1,5 sekundy predtým a potom, ako stlačíte spúšť.

Akčné video zostáva verné maximálnemu rozlíšeniu 4K pri snímkovaní 60 FPS (bitrate 100 Mbps). K dispozícii je tiež FHD video pri max. 240 FPS, sériové snímanie (3 – 30 FPS) a spomalené video (8-násobne). Nočné časozberné video sa dá vyhotoviť v 4K, 2.7K, 1440p a 1080p kvalite. Tri integrované mikrofóny sľubujú zvuk v prirodzenej kvalite bez rušivých vplyvov, hlavne vetra a aerodynamického hluku.

TIP REDAKCIE
Apple neurobí nič navyše: Touch ID v displeji iPhone 14 nebude, plynulé displeje si ponechajú len drahšie modely
gopro hero 8 Black
Ku kamere výrobca pribalí microSD kartu so základnou kapacitou

GoPro Hero 8 Black je pochopiteľne odolná voči nárazom a vode, a to do hĺbky desiatich metrov. Hlasové ovládanie rozumie 14 povelom. Snímač obrazu má rozlíšenie 12 Mpx, batéria kapacitu 1 220 mAh. Presnú polohu určí integrované GPS. Kamera sama o sebe váži 126 gramov.

GoPro Hero 8 Black

Podobne ako pri predchádzajúcich generáciách, GoPro Hero 8 Black sa dá predbežne objednať z oficiálnych stránok za 429 EUR. Ku kamere dostanete 32 GB microSD kartu. Dostupnosť je naplánovaná na 15. októbra.

Čo sa týka v úvode spomenutého príslušenstva, to bude dostupné až v decembri, čo je trochu škoda. Media Mod a Display Mod stojí 79 EUR, externé LED svetlo Light Mod 49 EUR.

S príchodom novej generácie akčnej kamery automaticky zlacnela tá predchádzajúca. GoPro Hero 7 Black teraz stojí 349 EUR. Objednať sa dá rovnako z oficiálnych stránok výrobcu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať