youtube music

Google vylepšuje YouTube Music: Prichádza s vlastnou webovou aplikáciou

Nejde o typ aplikácie, akú ponúka napríklad služba Spotify. PWA je totiž niečo ako vlastná internetová stránka, ktorá pracuje v samostatnom okne.

Zrejme ste už aj vy narazili na pomerne čerstvú platformu YouTube Music, ktorá slúži viac-menej ako náhrada za nie tak úspešnú aplikáciu Play Music. Našťastie je nová služba oveľa obľúbenejšia, vďaka čomu ju Google bude (dúfajme) neustále rozvíjať.

Ako už informovali redaktori z 9to5google.com, YouTube Music prichádza s vlastnou PWA (progresívnou webovou aplikáciou), ktorú si môžete stiahnuť priamo z music.youtube.com. Po otvorení tejto domény vám stačí jednoducho kliknúť na príslušnú ikonu (plus v krúžku) nachádzajúcu sa na pravej strane adresného riadku.

Nejde však o typ aplikácie, akú ponúka napríklad služba Spotify. PWA je totiž niečo ako vlastná internetová stránka, ktorá pracuje v samostatnom okne a dokonca jej je venovaná aj vlastná ikona na pracovnej ploche.

Čo sa týka jej funkcionality a dizajnu, takmer nič sa oproti pôvodnej verzii nezmení. Jediným rozdielom je podpora multimediálnych tlačidiel, ktoré môžete nájsť na vašej klávesnici.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro OFICIÁLNE: Plynulé displeje, kvalitné foťáky aj bleskové nabíjanie

Ide o pomerne malé vylepšenie, ktoré mnohí môžu považovať za zbytočnosť. Môže to ale znamenať aj to, že sme teraz o krok bližšie k vydaniu klasickej aplikácie, ktorú si pravdepodobne bude pochvaľovať nejeden fanúšik tejto platformy.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať