Google prestal predávať aj mini kameru Clips, nielen virtuálnu realitu

Neujala sa.

1
google clips
Foto: Google Store

Spoločnosť Google preriedila portfólio svojich produktov. Ako vysvitlo, ukončila predaj súpravy pre virtuálnu realitu Daydream View.

O virtuálnu realitu pre smartfóny očividne nie je záujem, keďže Google prestáva ďalej vyvíjať aj samotnú VR platformu Daydream. Nebude ani certifikovať nové zariadenia, ktoré by chceli túto platformu využívať.

Podľa všetkého končí ďalší produkt z dielne Google – mini kamera Clips. Predstavená bola v roku 2017 spolu so smartfónmi Pixel 2 a Pixel 2 XL. Kamera nebola určená do akcie. Slúžila hlavne pre automatické snímanie fotografií a krátkych videí v bežnom domácom prostredí.

google clips
Foto: Google Store

Kamera Google Clips využívala strojové učenie na rozpoznávanie osôb, domácich zvierat a hlavne zaujímavých momentov, ktoré by stáli za vytvorenie fotky alebo krátkeho videa. Kameru mohli užívatelia spojiť so smartfónom a stiahnuť si z nej vybraný zaznamenaný obsah.

Kamera využívala 12 Mpx snímač obrazu a objektív so 130-stupňovým zorným poľom a svetelnosťou f/2.4. Na jedno nabitie vydržala sledovať okolie a fotografovať tri hodiny. Predávala sa za 249 amerických dolárov, čo nebolo zrovna málo. Kamera sa zo začiatku predávala len v USA a na pár ďalších vybraných trhoch.

Kamera však podľa oficiálneho obchodu Google Storenie je dostupná. Nová generácia medzitým nevznikla. Z toho sa dá usudzovať, že malé záznamové zariadenie zákazníkov nezaujalo.