pixel 4

Google Pixel 4 bude mať 6 GB RAM a fotoaparát s 8-násobným priblížením

S blížiacim sa predstavením nových referenčných smartfónov Google Pixel 4 a pixel 4 XL sa postupne dozvedáme čoraz viac informácií. 

S blížiacim sa predstavením nových referenčných smartfónov Google Pixel 4 a Pixel 4 XL sa postupne dozvedáme čoraz viac informácií. 

Už vieme, že Google Pixel 4 bude mať menej výrazný vzhľad, displej s plynulým vykresľovaním obsahu vďaka 90 Hz obnovovacej frekvencii, pokročilé rozpoznávanie tváre, ovládanie gestami bez dotykov, bezpečnostný čip Titan M či dva primárne fotoaparáty.

Podľa zistení autorov z XDA Developers dostane Google Pixel 4 fotoaparát s výkonným priblížením obrazu. Mal by mať rozlíšenie 16 Mpx a objektív s 8-násobným priblížením. Hlavný fotoaparát obdrží 12 Mpx rozlíšenie.

Celý rozsah priblíženia však zrejme nebude mať čisto optický charakter, ktorý by sa javil ako najkvalitnejší. Google si pravdepodobne pomôže aj digitálnym priblížením, ktoré je známe ako Super Res Zoom.

google pixel 4
Google Pixel 4 na živých fotografiách. Foto: XDA

Skombinovaním oboch metód pod správou pokročilých algoritmov by užívatelia mohli získať výnimočne kvalitné fotografie aj pri najvyššom možnom priblížení. Užívateľom sa poriadne priblíženie páči, čo v prvom štvrťroku dokázal Huawei P30 Pro. Fotografie s maximálnym priblížením získavali na sociálnych sieťach patričnú dávku pozornosti.

TIP REDAKCIE
Aplikácia pre veriacich? Startup Dio vám umožní vyspovedať sa cez telefón či četovať s farárom

Google si okrem priblíženia pripravil aj mierne upravené užívateľské prostredie aplikácie fotoaparátu či vylepšený režim Night Sight, ktorý už tak či tak vo svojej aktuálnej podobe v tmavých scenériách niekedy doslova čaruje.

V zdrojoch sa tiež objavila zmienka o novom režime snímania Motion Mode. O čo presne ide momentálne nevieme. Aktuálne, stále neoficiálne správy potvrdzujú skôr avizovanú prítomnosť 6 GB operačnej pamäte RAM, ktorá bude pochopiteľne spojená s výkonným čipsetom Snapdragon 855.

Google Pixel 4 by ma byť dostupný minimálne v čiernom, bielom a oranžovom farebnom prevedení. Predstavenie by sa mohlo odohrať niekedy koncom októbra, resp. začiatkom novembra.