Diablo

Diablo 4 môže byť realitou. Blizzard si vraj chce udobriť verejnosť

Avizovaná mobilná hra Diablo Immortal, ktorá vytvorila vlnu kontroverzie, už niekoľko mesiacov mešká. Celú situáciu by však nakoniec malo zachrániť Diablo 4.

Blizzard sa po nesplnených sľuboch ocitol pod tlakom širokej verejnosti. Avizovaná mobilná hra Diablo Immortal, ktorá vytvorila vlnu kontroverzie, už niekoľko mesiacov mešká. Celú situáciu by však nakoniec malo zachrániť Diablo 4.

Naznačuje to odhalený obsah nadchádzajúcej knihy The Art of Diablo, ktorá má podľa dostupných informácií obsahovať umelecké diela z Diablo, Diablo 2, Diablo 3 a dokonca aj Diablo 4. Zbierka pôjde do predaja 3. novembra, čiže krátko po tohtoročnom podujatí BlizzCon 2019.

Z toho možno vydedukovať, že nám štúdio Blizzard už čoskoro predstaví štvrté pokračovanie. Ak by to tak predsa len bolo, dôjde k tomu po viac ako siedmych rokoch. Diablo 3 uzrelo svetlo sveta v máji 2012 (Windows a macOS) a odvtedy prišli iba dva datadisky.

Šanca, že sa ešte tento rok dočkáme hry Diablo 4, tu preto skutočne existuje. Vývojár s ňou navyše vie zachrániť situáciu, ktorá vznikla po oznámení novinky Diablo Immortal pre smartfóny. Momentálne ale nevieme povedať, na čo všetko sa môžeme tešiť, pretože sme zatiaľ neprišli do kontaktu so žiadnymi bližšími informáciami.

Každoročne organizované podujatie BlizzCon 2019 otvorí svoje brány 1. novembra, čo je už o pár dní.