Nokia 9 PureView

Nokia 9.1 PureView s piatimi fotoaparátmi môže byť predstavená až v budúcom roku

Nová generácia zatiaľ najlepšie vybaveného smartfónu z produkcie konzorcia HMD Global sa mala dostať na trh ešte pred koncom tohto roka. Novinka by mala niesť označenie Nokia 9.1 PureView.

Nová generácia zatiaľ najlepšie vybaveného smartfónu z produkcie konzorcia HMD Global sa mala dostať na trh ešte pred koncom tohto roka. Novinka by mala niesť označenie Nokia 9.1 PureView.

Nokia 9.1 PureView bude vybavená, rovnako ako predchodca, piatimi fotoaparátmi využívajúcimi technológie spoločnosti Light. Napraviť má hlavne nedostatky predchádzajúcej generácie, na ktoré poukazovali mnohí recenzenti.

Predstavenie a následné uvedenie na trh však môže nastaťv druhom štvrťroku 2020. Za zmenou načasovania pravdepodobne stoja strategické dôvody. V posledných týždňoch a mesiacoch predstavili svoje vlajkové zariadenia výrobcovia Samsung, Apple, Google ale aj napr. OnePlus.

nokia 9.1
Aktuálna generácia Nokia 9 PureView

Nokia 9.1 PureView by im zrejme v období predvianočných nákupov neodkázala konkurovať. Okrem toho ju má poháňať Snapdragon 855, ktorý sa môže javiť ako zastaraný, keďže už je k dispozícii výkonnejšia sada Snapdragon 855+ a od budúceho roka bude dostupný aj nový čipset Snapdragon 865.

Inžinieri môžu zostávajúci čas využiť na na to, aby nahradili Snapdragon 855 novším čipsetom Snapdragon 865. Nokia 9.1 PureView by tak bola plnohodnotnou vlajkovou loďou, ktorá by prišla na trh v ideálnejšom čase ako v poslednom štvrťroku 2019.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Postavila by sa tak do súboja s modelmi Galaxy S11 a Huawei P40 Pro, ktoré budú taktiež predstavené v priebehu prvého a druhého štvrťroka. Aj keď pätica fotoaparátov aktuálnej generácie vyzerá pôsobivo, tie najlepšie snímky neprodukuje.

Kvalita fotiek je nekonzistentná a aplikácia fotoaparátu pomalá. Snáď sa to pri novej generácii zmení. Počkať si musíme na viac presnejších informácií, ktoré neskoršie predstavenie potvrdia, alebo vyvrátia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať