S touto powerbankou od 70Mai si nakopnete aj batériu vo vašom aute

Partnerská značka čínskeho giganta Xiaomi nedávno uviedla na trh netradičnú powerbanku, ktorej škála schopností obsahuje aj nakopnutie batérie v aute.

Partnerská značka čínskeho giganta Xiaomi nedávno uviedla na trh netradičnú powerbanku, ktorej škála schopností obsahuje aj nakopnutie batérie v aute. 

Využitie tejto unikátnej powerbanky však neostáva len za volantom. 70Mai totiž slúži aj na bežné nabíjanie smartfónov alebo tabletov. Jej kapacita dosahuje slušných 11 100 mAh, čo v dnešnom období síce nie je extrémny nadštandard, no na bežné používanie by mala bez problémov vystačiť.

Presuňme sa ale k jej unikátnej schopnosti „naštartovať” batériu v aute. Potrebujete k tomu v podstate len dve veci – powerbanku a štartovacie káble s príslušnými konektormi (viď. nižšie). Tie sú samozrejme zakomponované do základnej výbavy.

Výrobca však odporúča využívať túto netradičnú schopnosť pri maximálne 4-litrových benzínových a 2-litrových naftových automobiloch.

Dobrou správou je taktiež aj to, že powerbanka dokáže plniť svoju úlohu v rozmedzí od -20 do 60 °C, pričom ju môžete použiť aj pri menších vozidlách akými sú napríklad motorky. Je taktiež vybavená šikovným LED svietidlom, ktoré dokáže svietiť celých 48 hodín bez jediného prerušenia.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Túto šikovnú powerbanku od 70Mai si budete nabíjať cez USB-C port, pričom celý proces zaberie približne 5,5 hodiny. Aktuálne si ju môžete zakúpiť prostredníctvom internetového obchodu AliExpress, kde stojí okolo 45 eur.