Call of Duty: Mobile si za tri dni od uvedenia stiahlo až 35 miliónov užívateľov

Dalo sa to čakať.

3
call of duty

Od prvého októbra je pre mobilné platformy Android a iOS dostupná hra Call of Duty: Mobile, ktorá počas prvých dní oslovila množstvo hráčov. 

Autori hru Call of Duty: Mobile sprístupnili už od začiatku pre väčšinu krajín sveta. Veľký úspech zaznamenala na platforme iOS, o čom informuje Digital Trends.

Hra Call of Duty: Mobile za prvé tri dni od uvedenia zaznamenala na oboch mobilných platformách dovedna 35 miliónov stiahnutí. Hra sa okamžite posadila na prvé miesto v rebríčkoch Apple App Store.

Na prvej priečke v Apple App Store sa hra umiestnila vo viac ako stovke krajín. Veľký záujem spôsobil aj problémy. Preťažená infraštruktúra zapríčinila, že si niektorí hráči hru nezahrali.

Buď zostali zaseknutí v hlavnom menu hry, alebo im titul hlásiť problémy s internetovým pripojením. Za hrou stojí spoločnosť ActivisionTiMi Studios – divízia spoločnosti Tencent, ktorá má na svedomí vývoj hry PUBG Mobile. Niektoré prvky oboch hier sú si podobné.

call of duty mobile

Call of Duty: Mobile prekvapil výbornou grafikou, zvukmi, optimalizáciou a ovládateľnosťou. Hráči si môžu zahrať obľúbený Battle Royale (100 hráčov), alebo jeden zo štyroch režimov pre viacerých hráčov, v ktorom proti sebe bojujú dva 5-členné tímy.

So stúpajúcou úrovňou a úspechmi v hre sa hráčom otvárajú nové možnosti pre vylepšovanie postáv, zbraní a rozličných schopností. Hra je podobne ako PUBG Mobile prešpikovaná in-game nákupmi, za ktoré sa dá zadovážiť virtuálna herná mena, boxy s odmenami, vzhľady pre zbrane či vozidlá a ďalšie náležitosti.

Ak ste Call of Duty: Mobile zatiaľ nevyskúšali, hru nájdete v Google Play a v Apple App Store.