Apple Watch majú problém s výdržou batérie, tvrdia zákazníci

Príčinou má byť funkcia always on.

9

Nové modely najnovšej série hodiniek od Apple sa okrem iného vyznačujú aj svojím always on displejom. Práve vďaka nemu sú schopné zobrazovať dôležité informácie aj vtedy, keď sa na ne práve nepozeráte.

Napriek svojej užitočnosti sa však novinka stretáva aj s takými zákazníkmi, ktorí sa na vec pozerajú z trochu iného uhla.

Ako už informoval web MacRumors, podľa mnohých zákazníkov je always on displej príčinou oveľa kratšej životnosti batérie, než akú gigant prvotne sľubuje. Apple Watch Series 5 by totiž mali na jedno nabitie vydržať približne 18 hodín.

Používatelia sú ale iného názoru, čoho dôkazom je aj nemalý počet sťažností na rôznych fórach. Prvé z nich vznikli už 20. septembra – v deň debutu Series 5.

Ako sme už spomenuli vyššie, väčšina z nich verí a zároveň tvrdí, že príčinou rýchleho vybíjania batérie je práve funkcia always on: Každou hodinou som strácal 5 % batérie, pričom som s hodinkami nerobil absolútne nič. Aby som rýchlosť vybíjania otestoval, vypol som funkciu always on, vďaka čomu sa výdrž batérie výrazne predĺžila. Následne som každou hodinou strácal už len 2 % batérie,“ píše sa v jednej zo sťažností.

Apple sa k celej situácii zatiaľ nevyjadril.

Aké skúsenosti máte s hodinkami vy? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!