Xiaomi Mi CC9 Pro ponúkne 5 fotoaparátov na čele so 108 Mpx snímačom obrazu

Fanúšikovia značky Xiaomi sa môžu pomaly chystať na premiéru nového modelu smartfónu, ktorý opäť staví na výborný pomer medzi cenou a ponúkanou výbavou. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá.

Fanúšikovia značky Xiaomi sa môžu pomaly chystať na premiéru nového modelu smartfónu, ktorý opäť staví na výborný pomer medzi cenou a ponúkanou výbavou. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá.

Predmetom blížiaceho sa oficiálneho predstavenia bude smartfón Xiaomi Mi CC9 Pro, o ktorom sa už nejaký čas povráva. Spomína sa napríklad AMOLED displej, Snapdragon 730G, 30 W rýchle nabíjanie alebo operačný systém Android 10 s najnovším užívateľským prostredím MIUI.

Kľúčovým predajným prvkom modelu Mi CC9 Pro však bude očividne fotoaparát, presnejšie hneď niekoľko fotoaparátov na zadnej strane. Vyplýva to z príspevku na sociálnej sieti Weibo, v ktorom výrobca približuje foto schopnosti zariadenia.

Na zadnej strane si všímame celkovo päť fotoaparátov, ak medzi ne zaradíme aj ToF snímač. Univerzálna zostava by mala byť schopná zaznamenať širokouhlé fotografie, portréty s bokeh efektom, štandardné snímky vo vysokej kvalite ako aj zábery s výkonným optickým priblížením. Aplikáciu fotoaparátu neobíde ani nočný režim či režim makro.

108 mpx
Foto: Weibo

Okrem dvoch LED bleskov sa nedá prehliadnuť zmienka o 5-násobnom optickom priblížení, teda priblížení bez straty kvality obrazu. Možno ešte viac zaujme údaj o hlavnom snímači obrazu, ktorý bude mať až 108 Mpx rozlíšenie.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

108 Mpx senzor sa už na verejnosti mihol. Komponent vyprodukoval Samsung (ISOCELL Bright) a výrobca Xiaomi ho prezentoval v koncepčnom zariadení Mi Mix Alpha. Xiaomi Mi CC9 Pro by mal byť predstavený 5. novembra. Neoficiálne správy o tom, že bude predstavený 24. októbra, sa nepotvrdili.

Novinka bude najskôr k dispozícii na domácom trhu v Číne. Či stihne prísť na európsky trh v ideálom predvianočnom období zatiaľ nevedno. Jeho cena by sa mohla pohybovať niekde v rozmedzí 300 – 400 EUR.

Údaj o extra vysokom rozlíšení hlavného snímača obrazu pôsobí na prvý pohľad atraktívne. Nie je však automatickou zárukou toho, že zariadenie dokáže vytvoriť špičkové snímky hodné najvyššej vlajkovej triedy zariadení. V rámci (vyššej) strednej triedy by však foto schopnosti mohli byť nadštandardné.

108 Mpx snímač obrazu nebude produkovať zábery s rovnako vysokým rozlíšením. Výrobca využije tzv. Pixel Binning. Informácie zo susediacich pixelov spojí do jedného veľkého super pixelu.