aktualizácia

Android 10 pre Samsung Galaxy S10 je bližšie, testovanie sa rozbieha v Nemecku

Tak ako mnoho iných výrobcov, aj Samsung pracuje na aktualizáciách svojich vlajkových zariadení, ktorým o niekoľko týždňov, či pár málo mesiacov, doručí najnovší OS Android 10.

Tak ako mnoho iných výrobcov, aj Samsung pracuje na aktualizáciách svojich vlajkových zariadení, ktorým o niekoľko týždňov alebo mesiacov doručí najnovší OS Android 10.

Ako býva zvykom, užívatelia sa zo začiatku budú môcť zapojiť do otvoreného beta testovania, ktoré predchádza uvoľneniu stabilnej verzie operačného systému Android. Otvorená beta je doslova za dverami, ako vyplýva z upozornení spoločnosti Samsung.

Na skorú dostupnosť Samsung upozorňuje prostredníctvom aplikácie Members. Najskôr sa avízo v aplikácii objavilo užívateľom z Južnej Kórey, z domovskej krajiny výrobcu. Teraz naň natrafili aj užívatelia z USA, a čo je dôležitejšie, taktiež zákazníci z Nemecka.

Zdroj: eu.community.samsung.com

Samsung konkrétne spomína užívateľské prostredie v novej verzii OneUI 2.0 beta, ktoré bude postavené na najnovšej verzii operačného systému Android 10. Beta testovanie bude dostupné pre smartfóny Galaxy S10e, Galaxy S10 a Galaxy S10+.

Rad Note10 sa zatiaľ nespomína, neexistuje však dôvod na to, aby zaostával. Informácia o skorej dostupnosti beta testovania je dôležitá, keďže sa očakáva, že Samsung tento rok nasadí aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému rýchlejšie než v minulom roku.

TIP REDAKCIE
Eleglide T1: Elektrický horský bicykel s fantastickým 100 km dojazdom!

Aká bola situácia vlani? Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ vstúpil do otvoreného beta testovania na OneUI s Android 9 Pie v novembri. Stabilná verzia systému sa začala medzi zákazníkmi šíriť koncom decembra, resp. v januári nového roka. Ak bude Samsung tento rok rýchlejší, tak len o pár týždňov. Aj to ale viac ako nič.