Čínske Oppo predstavilo model Reno Ace, má zatiaľ najrýchlejšie nabíjanie

Výkon 65 W.

1
oppo reno ace
Foto: Oppo

V priebehu septembra predstavila spoločnosť Oppo, ktorá patrí do skupiny BBK Electronics Corporation, novú generáciu rýchleho nabíjania SuperVOOC Fast Charge 2.0.

SuperVOOC Fast Charge 2.0 disponuje výkonom 65 W, pomocou ktorého je možné nabiť 4000 mAh batériu len za 30 minút. Vybitý smartfón získa 27 percent z kapacity batérie len po 5 minútach pri takto výkonnom nabíjaní.

Oppo v septembri predstavilo len technológiu, nie zariadenie, ktoré ju podporuje. To prichádza až teraz. Vola sa Reno Ace a ide o smartfón posadený do vlajkovej triedy. Máme tu teda 6,5-palcový Super AMOLED displej s FHD+ rozlíšením a 90Hz frekvenciou obnovovania, výkonný Snapdragon 855+ a štvoricu fotoaparátov na zadnej strane.

Maximálnu 12 GB operačnú pamäť dopĺňa 256 GB úložisko typu UFS 3.0. V tele zariadenia sa našlo miesto aj pre NFC a 3,5 mm audio rozhranie.

najrychlejsie nabijanie
Foto: Oppo

Dobré je, že Oppo Reno Ace nepodporuje len vlastné rýchle nabíjanie, ale aj otvorený štandard USB Power Delivery a Qualcomm Quick Charge. Špecifikácia štandardu USB Power Delivery hovorí, že je možné využívať pri nabíjaní až 100 W výkon.

Takýto hardvér však zatiaľ žiadny z výrobcov na trh nepriniesol. Najbližšie k nemu má Samsung Galaxy Note10+, ktorý v rámci normy USB Power Delivery (3.0) znesie nabíjanie max. výkonom 45 W. Adaptér si ale musí zákazník zakúpiť zvlášť.

Bude zaujímavé sledovať, ktorý z výrobcov dosiahne na 100 W métu ako prvý. Či už pomocou vlastnej technológie, alebo otvoreného štandardu. Mierny náskok má teraz Oppo. Jeho smartfóny sa však predávajú prevažne na ázijskom trhu.

Oppo Reno Ace sa začína predávať v Číne po prepočte za necelých 490 EUR, a to v najvyššej konfigurácii s 12/256 GB pamäťami. Základný model (8/128 GB) stojí po prepočte 380 EUR.