Októbrová aktualizácia pre Windows 10 má problémy s ovládačom grafiky od Intel

Vyzerá to, že aktualizácia už nemá problémy len s menu Štart či prehliadačom Edge, ale aj s ovládačom pre grafiku od Intelu.

Októbrová aktualizácia pre Windows 10 je doslova magnetom na chyby. Vyzerá to totiž tak, že nová verzia už nemá problémy len s menu Štart či prehliadačom Edge, ale aj s ovládačom grafiky od Intel. Téme sa venoval web windowslatest.com.

Aktualizácia s označením KB4517389 teda na niektorých zariadeniach spôsobuje o jeden bonusový problém navyše. Jej pôvodným cieľom bolo vyriešiť chyby spojené s tlačiarňami, ktorým sme nedávno venovali samostatný článok.

Konkrétne hovoríme o chybe kompatibility systému s Intel DCH ovládačom pre displej (verzia 26.20.100.7157). Problémy sa však údajne môžu vyskytnúť aj pri iných verziách.

Keďže ide o ovládač pre grafiku, je jasné, že problémy s ním nie sú dvakrát príjemné. Viacerí používatelia sa v súvislosti s touto konkrétnou chybou sťažovali na nesprávne renderovanie v prostredí menu Štart, Windows Search či prehliadača Google Chrome.

Pokiaľ týmto problémom s kompatibilitou trpí aj vaše zariadenie, odporúčame vám, aspoň zatiaľ, aktualizovať ovládač na novšiu verziu alebo sa obrátiť na “roll back” funkciu, ktorá naopak vráti ovládač do predošlej verzie.

TIP REDAKCIE
POZOR: Podvodníci majú nový trik. Takto z vás vytiahnu desiatky eur, ani o tom nebudete vedieť!
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať