windows 10 start menu

Októbrová aktualizácia pre Windows 10 má problémy s ovládačom grafiky od Intel

Vyzerá to, že aktualizácia už nemá problémy len s menu Štart či prehliadačom Edge, ale aj s ovládačom pre grafiku od Intelu.

Októbrová aktualizácia pre Windows 10 je doslova magnetom na chyby. Vyzerá to totiž tak, že nová verzia už nemá problémy len s menu Štart či prehliadačom Edge, ale aj s ovládačom grafiky od Intel. Téme sa venoval web windowslatest.com.

Aktualizácia s označením KB4517389 teda na niektorých zariadeniach spôsobuje o jeden bonusový problém navyše. Jej pôvodným cieľom bolo vyriešiť chyby spojené s tlačiarňami, ktorým sme nedávno venovali samostatný článok.

Konkrétne hovoríme o chybe kompatibility systému s Intel DCH ovládačom pre displej (verzia 26.20.100.7157). Problémy sa však údajne môžu vyskytnúť aj pri iných verziách.

Keďže ide o ovládač pre grafiku, je jasné, že problémy s ním nie sú dvakrát príjemné. Viacerí používatelia sa v súvislosti s touto konkrétnou chybou sťažovali na nesprávne renderovanie v prostredí menu Štart, Windows Search či prehliadača Google Chrome.

Pokiaľ týmto problémom s kompatibilitou trpí aj vaše zariadenie, odporúčame vám, aspoň zatiaľ, aktualizovať ovládač na novšiu verziu alebo sa obrátiť na “roll back” funkciu, ktorá naopak vráti ovládač do predošlej verzie.

Total
2
Zdieľaní