Nová aktualizácia pre Windows 10 opäť pohnevala používateľov. Znemožňuje prácu s tlačiarňami

Rozhnevaní používatelia zaplavili fóra a diskusie sťažnosťami, že im ich tlačiarne pri požiadavke na tlač doslova vypovedajú službu.

Microsoftu sa v poslednom období v oblasti aktualizácií pre Windows 10 príliš nedarí. Ako dôkaz môžeme použiť napríklad problémy spojené s menu Štart či externými USB zariadeniami, ktorým sme pred časom týždňami venovali samostatný článok.

Ako už ale informoval web TechRadar, problémy s opravnými aktualizáciami pokračujú aj naďalej. Pomaly sa zrejme stáva pravidlom, že keď Microsoft niečo opraví, niečo iné sa automaticky pokazí.

Výnimkou nie je ani aktualizácia s označením KB4517211, ktorá bola sprístupnená verejnosti 26. septembra. Jej nedostatkom je niečo celkom nezvyčajné – komplikovanie či úplne znemožnenie práce s tlačiarňami.

Rozhnevaní používatelia zaplavili fóra a diskusie sťažnosťami, že im ich tlačiarne pri požiadavke na tlač doslova vypovedajú službu, teda absolútne nereagujú. “Kumulatívna aktualizácia pre Windows 10 Version 1903, KB4517211, spôsobuje zlyhávanie tlače, pričom nainštalovaná tlačiareň už naďalej nie je rozpoznávaná. Ide o tlačiareň HP Officejet Pro 8210,” hovorí jeden z príspevkov na Answers.com.

Spočiatku si ľudia mysleli, že sa chyba týka len tlačiarní značky HP, avšak časom sa problémy začali vyskytovať aj pri tlačiarňach od iných výrobcov. To, že ich koreňom je vyššie zmienená aktualizácia, dokazuje aj skutočnosť, že akonáhle bola verzia KB4517211 zo zariadenia odinštalovaná, chyba sa už naďalej neopakovala.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Nakoniec by sme ešte mali dodať, že hovoríme o nepovinnej aktualizácii, ktorú si používatelia musia stiahnuť manuálne. Pokiaľ ste teda tak doposiaľ neučinili, urobili ste dobre. Microsoft poznamenal, že sa pokúsi nepríjemnosti odstrániť prostredníctvom nadchádzajúcej opravnej aktualizácie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať