Tesla Model S

Tesla vraj porazila Porsche Taycan. Nový pohon bol o pár sekúnd lepší, tvrdí svedok

Tesla nedávno odhalila svoje ďalšie veľké eso. Od nového pohonu Plaid môžeme očakávať opäť o niečo lepšiu akceleráciu a maximálnu rýchlosť.

Tesla nedávno odhalila svoje ďalšie veľké eso. Od nového elektrického pohonu Plaid môžeme očakávať opäť o niečo lepšiu akceleráciu a maximálnu rýchlosť. Vylepšený sedan Model S nemal problém ani s Porsche Taycan.

Kombinácia troch výkonných elektromotorov s novými technologickými riešeniami by mala v porovnaní so súčasnými kapacitami TOP modelu priniesť citeľne zlepšenie. Bližšie čísla ale momentálne nepoznáme. Vieme iba to, že ho automobilka intenzívne testuje na dráhe slávneho závodného okruhu Nürburgring.

Ako informuje Electrek, nový pohon je súčasťou vylepšeného sedanu Model S, ktorý vraj nemal problém poraziť nedávno predstavený nemecký elektromobil Porsche Taycan. Jeden z prítomných svedkov a zdrojov nemeckého webu Auto Motor und Sport si testovaciu jazdu stopol, vďaka čomu zistil, že to americká alternatíva stihla prejsť za 7 minút aj 23 sekúnd (vs. 7:42).

TIP REDAKCIE
YouTube testuje novú funkciu: Algoritmus za vás vyberie 20 videí a stiahne ich pre offline pozerenie

Zatiaľ iba prototyp

Keďže išlo o amatérske stopovanie, treba počítať s nejakou tou nepresnosťou. Príliš veľká však nebude, takže už počas vývoja takzvaného Plaid pohonu možno povedať, že si s technológiami z Nemecka dokáže hravo poradiť. Oficiálne čísla novinky spoznáme až po oficiálnom predstavení. Zatiaľ máme česť iba s prototypom, preto výrobca neponáhľa.

Nový podvozok

Nový pohon nie je ale jediná vec od firmy Tesla, na ktorú sa môžeme v neďalekej budúcnosti tešiť. Elon Musk nám prezradil aj to, že intenzívne pracujú na novom 7-miestnom elektromobile Model S aj novom podvozku. Obe avizované novinky sú teda s najväčšou pravdepodobnosťou tiež súčasťou ostrého testovania na európskej trati Nürburgring.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať