Japonský pokladník si zapamätal údaje 1 300 kreditných kariet. Svoj dar zneužil

Yusuke zrejme nebol príliš spokojný so svojím platom, keďže sa rozhodol zneužiť svoj dar fotografickej pamäte a ukradol údaje o až 1 300 platobných kartách.

Fotografická pamäť je dar, ktorým disponuje len veľmi malé percento ľudí. Zatiaľ čo niekto ho využíva na zapamätanie si dlhého vysokoškolského učiva, iní ho zase podlo zneužívajú.

Práve do tejto skupiny sa po novom zaraďuje aj 34-ročný japonský predavač Yusuke Taniguchi. O novinke informuje server Gizmodo.

Vyzerá to tak, že Yusuke nebol príliš spokojný so svojím platom, keďže sa rozhodol zneužiť svoj dar fotografickej pamäte a ukradol údaje o až 1 300 platobných kartách. Tie následne využil k online nákupom, pričom nakúpený “tovar” ďalej predával, čím si veľmi slušne privyrobil.

Celý proces krádeže prebiehal veľmi jednoducho, priam až bizarne. Yusuke sa v momente, kedy určitý zákazník platil, pozrel na prikladanú kreditnú kartu a údaje na nej (číslo, dátum exspirácie a bezpečnostný kód) si jednoducho zapamätal.

TIP REDAKCIE
TECHBYTE v roku 2021: Nárast o 50 %, pokorili sme aj hranicu 10 miliónov

Príbeh však má šťastný koniec. Polícia totiž odhalila, kam si predavač nechával nakupované položky posielať, preto nebolo veľmi ťažké ho vypátrať a samozrejme aj zatknúť.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=ueD0IF6KTeQ

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať