Hry budúcnosti budú nádherné: Pozrite si video, ktoré vás o tom presvedčí

Čakajú nás veľké veci.

1

Už ste niekedy premýšľali nad tým, ako budú vyzerať nadchádzajúce generácie videohier? Pokiaľ si niečo také neviete predstaviť, nové technologické demo Back Stage vám môže vnuknúť pár nápadov.

Ako už informoval web Comic Book, dcérska spoločnosť Luminous Productions, konkrétne Square Enix, ukázala nové tech demo s názvom Back Stage. Jeho cieľ je jednoduchý – odpovedať na otázku, ako možno využiť výhod technológie RTX v hrách novej generácie.

Demo za pomoci grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti ukazuje, ako sa dokáže technológia ray trancingu postarať o nádherné tieňovanie, osvetlenie či špičkové vykresľovanie odrazov.

Vizuálne prevedenie predošlého odstavca vám ponúkame vo videu nižšie. V ňom môžete vidieť mladú ženu, ktorá po natretí mihalníc a natretí pier rúžom dýchne na zrkadlo a do zarosenej časti nakreslí obrázok.

Aj keď obsah videa mnohým nedáva význam, hovoríme o skvelej ukážke pokročilej formy ray tracingu, ktorá sa o všetky potrebné veci stará naraz – ray tracing v reálnom čase.

Mali by sme ešte dodať, že Back Stage zatiaľ nie je asociované so žiadnou špecifickou hrou.

Čo si o videu myslíte vy? Tešíte sa na novú generáciu hier? Dajte nám vedieť v priestore pre diskusiu nižšie.