POZOR: Táto aktualizácia Windows 10 toho viac kazí ako opravuje

Chyba sa týka menu Štart či externých USB zariadení.

2
Zdroj: poderpda.com

Microsoft sa rozhodol vydať novú bezpečnostnú záplatu pre Windows 10. Aktualizácia s označením KB4515384 však podľa Windows Latest skôr len všetko zhoršila.

Cieľom tejto aktualizácie bolo vyriešiť problém spojený s vysokou záťažou CPU (procesora) pri práci s vyhľadávaním prostredníctvom Cortany. Oprava si však očividne vypýtala daň na funkcionalite mnohých kľúčových funkcií.

V zatiaľ malom množstve sa začínajú na sociálnych sieťach (Reddit) a Microsoft answer forum objavovať prvé sťažnosti na problémy spôsobené najnovšou aktualizáciou. Tie sa majú týkať nie len Windows Search, ale dokonca aj menu Štart či externých zariadení pripojených cez USB.

Čo sa spomenutého menu týka, niektorým používateľom pri kliknutí na Štart po aplikovaní aktualizácie vyskočí táto nepríjemná správa: Vaše menu Štart nie je funkčné. Problém sa pokúsime vyriešiť do vášho budúceho prihlásenia.“

Mali by sme ešte poznamenať, že oznam je označený ako kritická chyba, pričom okrem varovania ponúka aj odkaz na odhlásenie sa.

Jeden z používateľov sa pokúsil o reinštaláciu aktualizácie, avšak to situácii údajne nijak nepomohlo. „Windows 10, špecificky verzia 1903, je najchybnejší operačný systém vôbec. Odporúčam vám zostať na verzii 1836.295 čo najdlhšie, teda kým nebudú chyby vyriešené.“

Nakoniec ale musíme ešte raz zopakovať, že problémy sa, našťastie, týkajú (zatiaľ) len nízkeho počtu používateľov.