Seat pracuje na novom SUV s elektrickým pohonom a futuristickým dizajnom

Tak toto sa naozaj podarilo.

0
Avizované SUV Cupra Tavascan
Avizované SUV Cupra Tavascan

Na elektromobiloch nepracujú iba prémiové značky z automobilového priemyslu. Rovnako ako BMW alebo Mercedes, aj Seat začne v neďalekej budúcnosti predávať SUV na elektrickú energiu. Čo všetko o ňom vieme?

Ako informuje Electrek, štvorkolesová novinka sa volá Tavascan, ponesie značku Cupra, ktorá reprezentuje dcérsku spoločnosť španielskeho výrobcu, a ponúkne futuristicky prevedenú karosériu. K dizajnu sme sa dostali vďaka nedávno zverejneným renderom, kde nám avizovaný elektromobil pózuje hneď z viacerých uhlov.

Okrem exteriéru je na nich príležitosť vidieť i interiér s nádychom čoraz populárnejšieho minimalizmu. Pár hardvérových tlačidiel tu dopĺňajú dva veľké displeje (12,3″ a 13″) pre zobrazovanie dôležitých informácií. Jeden je pred šoférom a druhý zase v strede palubnej dosky.

Avizované SUV Cupra Tavascan

Avizované SUV Cupra Tavascan

Avizované SUV Cupra Tavascan

Avizované SUV Cupra Tavascan

Avizované SUV Cupra Tavascan

450 kilometrov na jedno nabitie

Čo sa týka technickej špecifikácie, novinka Tavascan dostane do výbavy 77 kWh batériu s celkom slušným dojazdom. Na jedno nabitie vraj zvládne poskytnúť dostatok šťavy na to, aby používateľ prešiel približne 450 kilometrov. Je však reč o štandarde WLTP, nie striktnejšom EPA.

Výkon zabezpečia dva špičkové elektromotory, ktoré dokážu spoločne ponúknuť viac ako 300 koní.

Za tak skvelými číslami stojí nová elektrická architektúra MEB od odborníkov z radov giganta Volkswagen. Bez nej by SUVčko Cupra Tavascan nedokázalo konkurovať pokročilým elektromobilom, čo by potom výrobca pocítil na slabých predajoch.

Prototyp uzrie svetlo sveta počas tohtoročného podujatia IAA v nemeckom Frankfurte. Deň spustenia výroby, cenu a ani dátum dostupnosti zatiaľ nepoznáme.