VIDEO: Takto znie umelý zvuk motora elektromobilu od Mercedes-Benz

Európska únia začala vyžadovať od výrobcov elektromobilov, aby ich kúsky vydávali umelý zvuk motora. Toto je riešenie od Mecedes-Benz.

Európska únia začala vyžadovať od výrobcov elektromobilov, aby ich štvorkolesové kúsky vydávali umelý zvuk motora. Cieľ novej regulácie spočíva v zvýšení bezpečnosti chodcov. Keďže auto na elektrickú energiu nie je takmer vôbec počuť, môže veľmi rýchlo nastať dopravná nehoda.

Preto sme sa v uplynulých dňoch dočkali videa, kde nám spoločnosť Mercedes-Benz demonštruje svoje riešenie. A to prostredníctvom zatiaľ ešte stále nedostupného SUVčka EQC.

Na novinku upozornil Electrek.

Nemecký gigant z automobilového priemyslu vytvoril viacero rôznych umelých zvukov motora. Každý jeden elektrický model z jeho portfólia totiž ponúkne odlišné znenie, aby ich bolo možné jednoducho identifikovať. Platí to však i o samotných spotrebiteľských trhoch. Audio pre starý kontinent znie trošku odlišne ako pre Spojené štáty americké.

Nariadenie Európskej únie je platné od 1. júla, čo v praxi znamená, že všetky elektromobily, ktoré ešte len prídu na európsky trh, budú musieť obsahovať špeciálne zariadenie. AVAS alebo Acoustic Vehicle Alert Systems dostanú do výbavy aj súčasné kúsky. Integrácia ale nemusí prebehnúť okamžite. Termín v tomto prípade končí až v polovici roka 2021.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba
Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať